دفاع از مساجد ضرار فلوجه سناریوی جدید وهابیت

به گزارش «شیعه نیوز»، «رحمان الفیاض»، نویسنده عراقی در مقاله ای با عنوان «حسینیه عاشور و مسجد ضرار در فلوجه» نوشت: مساجد فلوجه به هتل های پنج ستاره برای تروریستها، جنایتکاران و قاتلان مناطق مختلف جهان تبدیل شده است.

بنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی «براثا»، مساجد فلوجه در برهه زمانی سیطره داعش بر این شهر به کانونهایی جهت اقدام به جنایت، کشتار و تقرب به خداوند از طریق ریختن خون مردم بی گناه تبدیل شده است.

الفیاض در جای دیگری از این مقاله خود تصریح کرد: پس از هیمنه داعش بر شهر فلوجه، مساجد این شهر دیگر شاهد آموزه های اخلاقی - دینی و دعوت به زندگی مسالمت آمیز نبوده است. وجود واعظانی که مردم را به افعال نیک موعظه می کنند در این مساجد بی رنگ شده است. این مساجد نسلی جنایتکار که وجودشان آکنده از بغض و کینه و خشونت است را وارد جامعه عراقی می کنند.

زمانیکه فلوجه از سیطره حکومت بغداد خارج شد نیروهای نظامی و گروههای مقاومت عراقی به این شهر وارد شدند تا این شهر را از چنگال تروریستهای وهابی - تکفیری نجات دهند. ولی  مملکت سفاک وهابی و مزدورانش در ترکیه وقطر این نیروها را به تبلیغ فرهنگ شیعی در این شهر متهم ساختند و مدعی شدند که نیروهای عراقی مردم این شهر را مجبور به اتخاذ مذهب تشیع کرده اند. 

مقامات سعودی پس از آغاز عملیات آزادسازی فلوجه دچار هراس شده و مدعی شده که در این شهر نسل کشی رخ داده است، و نیروهای عراقی را به تخریب مساجد این شهر متهم کرده است. ابراز نگرانی جامعه وهابی از آغاز عملیات نیروهای عراقی در فلوجه، بیشتر به دلیل آن است که در صورت پیروزی نیروهای عراقی، یکی از مهمترین پایگاه های داعش در عراق از دست این گروه تروریستی خارج خواهد شد.

الفیاض در ادامه می نویسد: فلوجه شاهد فعالیت حسینیه هایی مانند حسینیه «عاشور» بوده است که همواره مردم را به تسامح، اعتدال و محبت دعوت می کند. این حسینیه که مشهورترین خطباء در مجالس آن مشارکت دارند برخلاف مساجد ضرارِ تکفیریهای داعشی، هیچگاه خشونت وتروریسم را تبلیغ نکرده است.

در شهر فلوجه حسینیه هایی را می یابیم که مردم را به میهن پرستی صلح و صفا و زندگی مسالمت آمیز دعوت می کنند، و در مقابل مساجدی وجود دارند که خشونت، کشتار و تروریسم را سر لوحه اندیشه های کژ تکفیری خود قرار داده است.

انتهای پیام/ 750

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دفاع از مساجد ضرار فلوجه سناریوی جدید وهابیت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات