باید هوشیارانه وارد عرصه سرمایه گذاری خارجی شد

بهنام ملکی کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت:یکی از مهم ترین اجزا اقتصاد مقاومتی ارتقا سرمایه گذاری برای حفظ تولید سالیانه است که بایستی در این خصوص سرمایه گذاری صورت گیرد.
وی همچنین افزود: یکی از مولفه های دیگر اقتصاد مقاومتی،اقتصاد دانش بنیان ،توسعه ،جذب و حمایت از سرمایه گذاری است.
ملکی اذعان داشت : باید برای توسعه شرکت های دانش بنیان سرمایه گذاری اصولی صورت گیرد تا بتوانیم ضمن جذب سرمایه شرایط  را برای ایجاد یک رقابت سالم بین تولیدکننده و صادرکننده فراهم شود.
کارشناس اقتصادی تصریح کرد: اگر بخواهیم اقتصاد کشور را از تحریم ها مصون نگه داریم راهی جز جذب سرمایه نداریم.
 ملکی تصریح کرد:در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باید اقدام به سرمایه گذاری کرده و کار افرینان در این فرایند نقش بسیار مهم و محوری را ایفا می کنند.
وی در پایان ادامه داد: باید شرایط کسب و کار برای توسعه اقتصادی در کشور محیا شود چرا که با ایجاد چنین فضایی می توانیم سرمایه گذاری را در بخشهای کلیدی افزایش داده  و زمینه را برای رونق فضای کسب و کار  و ایجاد اشتغال در کشور فراهم سازیم.
جذب سرمایه گذار خارجی در شرایط فعلی بعید است

محمد حسین فاتحی کارشناس اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران گفت: نکته قابل توجه در جذب سرمایه گذاران خارجی جلب اعتماد سرمایه گذار برای بازگشت سرمایه و سود حاصله از آن است.

فاتحی ادامه داد:وقتی صحبت از سرمایه گذار خارجی می شود فقط نباید به دنبال کسب اعتبار بود بلکه باید تکنولوژی و بکارگیری نیروی ماهر را در چرخه توسعه کشور مدنظر قرار دهیم.

وی افزود: در شرایط فعلی جذب سرمایه گذار خارجی بعید است چرا که اجرای برجام از طرف مقابل زیاد جدی گرفته نشده و موانع همچنان وجود دارد.

وی در پایان گفت:در صورت اجرایی شدن برجام احتمال سرمایه گذاری خارجی در بخش نفت و گاز وجود دارد اما نباید انتظار داشت سرمایه گذاری خارجی در تمام بخش ها اتفاق بیفتد چرا که آنها سعی می کنند کمتر وارد مداخلات سیاسی و اقتصادی ما شوند و دیگر آنکه سرمایه گذاران خارجی بسیار ریسک پذیر هستند وسعی در حفظ سرمایه شان حتی با سود کمتر دارند.


انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باید هوشیارانه وارد عرصه سرمایه گذاری خارجی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات