ریاست‌آیت‌الله‌جنتی‌سد‌راه‌برنامه‌های‌پسابرجامی‌آمریکا

به گزارش مشرق، یک رسانه آمریکایی، انتخاب آیت‌الله احمد جنتی برای ریاست پنجمین دوره مجلس خبرگان را نشان‌دهنده محقق نشدن وعده و وعیدهای مقام‌های دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا برای تغییر مناسبات سیاست‌های داخلی ایران از دریچه توافق هسته‌ای دانسته است. 

در زمان مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 مقام‌های دولت اوباما بارها یکی از مزایای توافق با ایران را ملایم‌کردن سیاست‌های غرب‌ستیزانه این کشور، از طریق تقویت گروه‌های سیاسی داخل ایران که اصطلاحاً «میانه‌رو» خوانده می‌شدند، عنوان می‌کردند.   

روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال»، دوشنبه با توجه به همین موضوع نوشت: «یکی از مزایای مورد تبلیغ توافق هسته‌ای با ایران این بود که این توافق به مرور، با قدرت بخشیدن به سیاستمداران میانه‌روتر، حکومت (ایران) را نرم‌ خواهد کرد.»

این رسانه، در ادامه می‌نویسد: «اگر بخواهیم بر اساس انتخابات رئیس مجلس خبرگان در هفته گذشته قضاوت کنیم، میانه‌روی آن چیزی نیست که روحانیان ایران به دنبال آن هستند.»

وال‌‌استریت‌ژورنال پس از توضیح وظایف و ساز و کارهای انتخاب رئیس مجلس خبرگان برخی از مواضع ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی آیت‌الله جنتی را به صورت فهرست‌وار ذکر کرده است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ریاست‌آیت‌الله‌جنتی‌سد‌راه‌برنامه‌های‌پسابرجامی‌آمریکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات