چین: آمریکا همچنان درگیر ذهنیت جنگ سرد است

چین: آمریکا همچنان درگیر ذهنیت جنگ سرد استبه گزارش مشرق، بیانیه این وزارتخانه در پاسخ به اظهارات شدید اللحن وزیر دفاع آمریکا در آکادمی نیروی دریایی این کشور منتشر شده است که گفته بود کشورش برای رویارویی با پکن در دریای جنوبی آماده است و عقب نشینی نمی کند.

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در سخنرانی اوایل هفته خود خاطرنشان کرد که فقط واشنگتن نگران مواضع چین در دریای جنوبی نیست و این وضعیت را برخی کشورهای دیگر هم مطرح کرده اند.
در بیانیه چین آمده است: این دیدگاه و چنین موضعگیری و ذهنیت جنگ سرد متعلق به واشنگتن است و آمریکایی ها همواره در سخنرانی های خود و به سبک خودشان به آن می‌پردازند.

بیانیه تاکید می کند که چین با هر شکلی از جنگ سرد و چنین دیدگاهی مخالف بوده و اجازه نمی دهد کشورهای دیگر حق حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور را نقض کنند.

«هوا چون اینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین هم در مصاحبه اش در پکن به خبرنگاران گفت که سبک آمریکا برتری طلبی و هژمونی است و این کشور دارای چنین ذهنیتی می باشد.

وی افزود: برخی در آمریکا به طور فیزیکی وارد قرن بیست و یکم شده اند اما در ذهنیت جنگ سرد آنها تغییری حاصل نشده است.

به گفته این سخنگو در اجرای این راهبرد و سبک آمریکایی، آنها به دنبال داستان سازی، پیدا کردن رقیب و دشمن تراشی در هر نقطه ای از جهان هستند.

سخنگوی چین گفت که ما به هیچ وجه علاقه ای نداریم وارد برنامه های هالیوودی شویم که یک نفر در جریان هدایت نیروهای مسلح آمریکا مجری آن است.

چین از اینکه هدف آمریکا استقرار نیروهای نظامی و پیشرفته ترین تجهیزات ارتش در دریای جنوبی است، ابراز نگرانی کرده است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چین: آمریکا همچنان درگیر ذهنیت جنگ سرد است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات