نام فرزند عبدالله‌صالح در فهرست اسرای انصارلله یمن برای تبادل

به گزارش مشرق، پایگاه خبری عربی ۲۱ و تلویزیون العربیه ازجمله این منابع بودند که اعلام کردند گروه انصارلله و گروه مذاکره کننده یمن فهرست مورد نظر اسرای خود نزد طرف مقابل را به «اسماعیل ولد الشیخ» داده اند تا در راستای هماهنگی های انجام شده پیش از ماه مبارک رمضان آزاد شوند.

عربی ۲۱ در این باره به نقل از منابع نوشت: درجلسه عصر دوشنبه مذاکرات، هیات ریاض فهرستی شامل نام دو هزار و۶۳۰ نفر را تحویل نماینده سازمان ملل داد و گروه انصارلله نیز فهرست سه هزار ۷۶۰ نفر از جمله فرزند علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن را ارائه کرد.

براساس این گزارش فرزند عبدالله صالح در دولت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری فراری یمن، سفیر یمن در کشور امارات بود که منصور هادی وی را بعدا از این سمت برکنار کرد.

علی عبدالله صالح درپاسخ به سوالی درباره بازداشت خانگی فرزندش در امارات گفته بود: وی مهمان برادران اماراتی است.

به نوشته این پایگاه خبری برخی ناظران سیاسی می گویند که عبدالله صالح احتمالا به دو دلیل ممکن است نام فرزندش را در این فهرست درج کرده باشد، نخست آن که وی واقعا در امارات تحت تدابیر امنیتی در بازداشت خانگی است و پدرش می خواسته با اثبات این موضوع، او را از هرگونه اتهام جنگی در یمن تبرئه کند و دوم، با اثبات این که وی اسیر جنگی بود برای آینده سیاسی او امتیازی کسب کند.

در این گزارش همچنین آمده است که اتحادیه بین المللی خبرنگاران طی نامه ای به «ولد الشیخ» ازوی خواسته اند به انصار الله فشار وارد کند تا از ۲۳ خبرنگاری که نزد خود دارند، 10تن از آنان را که در اعتصاب غذا به سر می برند، آزاد کنند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نام فرزند عبدالله‌صالح در فهرست اسرای انصارلله یمن برای تبادل» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات