مقصر اصلی ناکامی استقلال این بازیکن است؟

مقصر اصلی ناکامی استقلال این بازیکن است؟گروه ورزش مشرق - استقلال كه در ضربات پنالتي به ذوب‌آهن باخت، مقصر اصلي عليرضا رمضاني معرفي شد؛ بازيكن جواني كه با پشت كردن برخي چهره‌هاي باتجربه به ضيافت پنالتي‌ها مجبور شد پشت ضربه سوم قرار بگيرد و باقي ماجرا.

فقط 73دقيقه

عليرضا در كل ليگ اخير چهار دقيقه مقابل سياه‌جامگان(هفته اول) 27دقيقه برابر تراكتورسازي(هفته14)، پنج دقيقه مقابل صبا(هفته15) و 37دقيقه مقابل استقلال اهواز(هفته19) بازي كرده بود.

آيا مشكل اين فصل آبي‌ها در نرسيدن به نتيجه مناسب بازيكني بود كه فقط 73دقيقه فرصت خودنمايي داشت؟

استقلال پرويز مظلومي در ضربات پنالتي نتيجه ديدار فينال جام‌حذفي را به ذوب‌آهن خسته واگذار كرد با اين حال براي شكست در ضربات پنالتي مي‌توان دنبال توجيه بود اما از نقد نتايج آبي‌ها در بازي‌هاي ليگ پانزدهم مي‌توان به يك نكته قابل تامل رسيد.

استقلال قدر آزادي را ندانست

استقلال پرويز مظلومي هفته‌ها صدرنشين ليگ‌برتر بود. در روزهايي كه رقبا «تواني» براي كسب نتيجه نداشتند، مي‌شد خيلي آسان با ثبت نتايج مناسب فاصله امتيازي را در صدر جدول افزايش داد.

 با اين حال تيم پرويز مظلومي نيم‌فصل دوم ليگ را به بدترين شكل ممكن دنبال كرد. ثبت تساوي‌هاي متعدد در تقابل با رقباي كم‌ادعا آن‌هم پيش چشم هواداران تهراني يكي از نكاتي بود كه اين فصل بلاي جان استقلال مظلومي شد.

بررسي بازي‌هاي ليگ در دو بخش ديدارهاي خانگي و خارج خانه نشان مي‌دهد استقلال وقتي از قهرماني در ليگ پانزدهم دور شد كه قدر امتيازات بازي در استاديوم آزادي را ندانست. آبي‌ها تحت هدايت مظلومي فقط 55درصد امتيازات ديدارهاي خانگي فصل را به‌دست آوردند و اين بزرگ‌ترين مشكل آنها بود.

تيمي كه داعيه قهرماني داشت طي 15ديدار فقط شش مرتبه رنگ پيروزي خانگي را ديد و در عوض طي هفت ديدار به تساوي مقابل هواداران دوآتشه‌اش رضايت داد تا در جدول بازي‌هاي خانگي تيم ششم ليگ شود.

فاصله 5 امتيازي با صدر

در مقابل استقلال‌ خوزستان و پرسپوليس تيم‌هاي قهرمان و نايب‌قهرمان ليگ پانزدهم از ديدارهاي خانگي خود نهايت بهره را بردند. استقلال ويسي از 15بازي خانگي خود 30 امتياز گرفت و پرسپوليس 28 امتياز.

در واقع تيم پرويز مظلومي در جدول بازي‌هاي خانگي با صدرنشين پنج امتياز اختلاف پيدا كرد و اين فاصله‌اي نبود كه بتوان آن را به ديده اغماض ديد.

قهرماني كه بيرون از خانه چهارم شد

جالب اينكه استقلال با پرويز مظلومي در بازي‌هاي خارج خانه خود 27 امتياز گرفت تا از اين بابت تيم سوم جدول باشد.

اين در شرايطي بود كه استقلال‌ خوزستان قهرمان با كسب 27 امتياز از ديدارهاي خارج از خانه و تفاضل گل5+ عملكردي كمرنگ‌تر از شاگردان مظلومي داشت.

به عبارت ساده‌تر اگر قرار بود استقلالي‌هاي خوزستان مثل آبي‌هاي تهران در بازي‌هاي خانگي خود ضعيف عمل كنند، به جاي قهرمان شدن سر از رده‌هاي سوم و چهارم ليگ درمي‌آوردند.

مخلص كلام اينكه براي رسيدن به موفقيت در طول يك فصل فوتبالي بايد از امتيازات بازي‌هاي خانگي نهايت بهره را برد و استقلال مظلومي برخلاف رقبا اين كار را نكرد.

پس آبي‌ها به‌جاي مقصر شناختن عليرضا رمضاني در ناكامي اخيرشان روي خراب كردن يك ضربه پنالتي، بايد روزها و هفته‌هايي را در ذهن خود مرور كنند كه به تيم‌هاي استقلال اهواز و پديده در آزادي امتياز مي‌دادند.

عليرضا رمضاني در طول ليگ پانزدهم اين شانس را داشت تا فقط در 2.7 زمان كل بازي‌ها حضور داشته باشد و اين جاي بسي تامل دارد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقصر اصلی ناکامی استقلال این بازیکن است؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات