دیدار ظریف با نخست وزیر لهستانبه گزارش جهان به نقل از تسنیم، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در دیدار با خانم شیدوو نخست وزیر لهستان گفت خاطرات خوب ملت ایران از آوارگان لهستانی در جنگ جهانی دوم و تجربه مشترک پیروزی در برابر فشارها و جنگ تحمیلی از سوی بیگانگان و پانصد و چهل سال روابط دیپلماتیک بدون مشکل ما را آماده مرحله جدیدی از همکاری ها می کند.
 
وزیر امور خارجه با اعلام اینکه همراهی هیات بزرگ اقتصادی از شرکت های مهم ایرانی در این سفر نشانه فایده مندی و اهمیت همکاری های اقتصادی برای بخش‌های خصوصی دو کشور است. ظریف ظرفیت های گسترده اقتصادی دو کشور را پشتوانه گسترش روابط اقتصادی دانست و گفت روابط فرهنگی و سیاسی دو کشور نیز می تواند گسترش یابد.
 
وزیر امور خارجه با برشمردن موضوعاتی چون شراکت در حوزه های نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی و ارتباطات، همکاری در تولید لبنیات و ارائه به بازار 400 میلیونی منطقه پیرامونی ایران، همکاری در حوزه حمل و نقل و سرمایه گزاری لهستان در زمینه تولید خودرو در ایران برای بازار بزرگ پیرامونی ما را بعنوان برخی از زمینه‌های ممکن همکاری اقتصادی دو کشور بر شمرد و گفت: اگر روابط بانکی برقرار و بیمه سرمایه گزاری فعال شود قراردادهای تجاری حدود 500 میلیون دلاری که امروز در حاشیه همایش اقتصادی دو کشور امضاء شد به سرعت اجرایی خواهد شد.
 
نخست وزیر لهستان نیز ضمن اعلام اینکه میهمان نوازی ایرانیان از آوارگان لهستانی در جنگ دوم جهانی هیچگاه از خاطره ملت لهستان محو نمی‌شود، بر آمادگی لهستان برای گسترش روابط دو کشور تاکید و برنامه‌های اقتصادی دولتش برای رشد اقتصادی سریع، تغییر وضعیت زندگی مردم لهستان و بهبود موقعیت این کشور در اتحادیه اروپایی را برشمرد و گفت موضوعاتی مانند تضمین تامین منابع انرژی، جذب فن آوری پیشرفته و همکاری های علمی برای لهستان اهمیت و اولویت دارد.
 
وی با ابراز خوشحالی از همراهی هیات بازرگانی بزرگ همراه وزیر خارجه، آمادگی لهستان برای گسترش همکاری ها در حوزه های مختلف اقتصادی و کشاورزی را اعلام کرد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دیدار ظریف با نخست وزیر لهستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات