دانش آموزان در پایه نهم رشته تحصیلی خود را انتخاب می کنند/ اجرای طرح اوقات فراغت در216 پایگاه تابستانی

به گزارش ایرنا، حمیدرضا شیخ الاسلام عصر دوشنبه در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش قم با اعلام این خبر افزود: هدایت تحصیلی دانش آموزان برای آینده شغلی آنها بسیار با اهمیت است و دانش آموزان و اولیای آنها باید بر اساس نیاز جامعه و علاقه و رغبت دانش آموزان رشته تحصیلی آنها را انتخاب کنند تا نگران آینده شغلی آنها نباشند.
وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و اعزام گروههای مشاوره به مدارس، خاطرنشان کرد: هدایت تحصیلی دانش آموزان در سطح آموزش و پرورش توازن رشته ای ایجاد کرده و از مسیر غلط شغلی دانش آموزان در آینده جلوگیری می کند، چنانچه بسیاری از دانش آموزان رشته علوم تجربی به ویژه دختران در رشته های علوم انسانی در دانشگاهها پذیرفته می شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش قم با بیان اینکه طرح هدایت تحصیلی از تیرماه سال جاری اجرا خواهد شد، چهار شرط اصلی برای انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان را علاقه، استعداد، نیاز و امکانات عنوان کرد و افزود: هدایت تحصیلی دانش آموزان بر اساس امتیازاتی که به نظرات معلمان، دانش آموزان، اولیا و مشاوران، آزمون های استعداد و رغبت و عملکرد تحصیلی دانش آموزان تعلق می گیرد، انجام می شود.
وی در رابطه با شرایط جدید قبولی و مردودی دانش آموزان در دوره متوسطه دوم گفت: در پایه دهم اگر دانش آموزی در هفت درس نمره زیر 10 بیاورد، مردود خواهد شد ولی اگر در کمتر از هفت درس باشد، دانش آموز وارد پایه یازدهم می شود و درس های مانده را در تابستان خواهد گذراند، ضمن اینکه در پایه دوازدهم امتحانات دی ماه برگزار نمی شود و اگر دانش آموز نتواند در امتحانات خرداد و شهریور نمره لازم را به دست بیاورد، به مدارس بزرگسالان خواهد رفت.
شیخ الاسلام برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: در مجموع 216 پایگاه تابستانی شامل دارالقرآن، کانون های فرهنگی، مراکز علمی و پژوهشی، سالن های ورزشی و مراکز فنی و حرفه ای در طرح اوقات فراغت به دانش آموزان خدمات مختلف ارایه می دهند و به صورت ویژه دانش آموزان را با تهدیدات و فرصت های فضای مجازی آشنا می کنند.
وی در پایان با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 40 هزار دانش آموز در طرح اوقات فراغت اداره کل آموزش و پرورش استان قم حضور داشتند، کمبود اعتبارات را از مهمترین چالش های پیش رو دانست و گفت: منابع مالی مورد نیاز برای مدیران، معاونان و مربیان تخصصی که در پایگاه های اوقات فراغت حضور دارند، باید تامین شود.
8146/ 6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانش آموزان در پایه نهم رشته تحصیلی خود را انتخاب می کنند/ اجرای طرح اوقات فراغت در216 پایگاه تابستانی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات