چهار واقعه حیاتی در استان زنجان کاهش یافت

احد جودی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی دو ماهه امسال چهار وقایع حیاتی ولادت، وفات، ازدواج و طلاق در این استان به ترتیب سه هزارو 379 مورد، 744 مورد، یک هزارو 850 مورد و 365 مورد در این استان به ثبت رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش نشان می دهد.
وی اظهار کرد: بر این اساس در دو ماهه اول امسال نرخ حاصل از ثبت ولادت در استان زنجان 18.9 در یک هزار نفر جمعیت بوده که همین شاخص در سطح کشور 18.5 و نرخ حاصل از ثبت وفات در مدت یاد شده نیز 4.2 در یک هزار نفر جمعیت بوده که این شاخص در سطح کشوری 4.5 در یک هزار نفر جمعیت بوده است.
( نرخ های اعلامی به معنی تعداد واقعه ثبت شده به ازای هر یک هزار نفر جمعیت در یک دوره زمانی مشخص است ).
جودی افزود: نرخ حاصل از ثبت ازدواج و طلاق این استان در مدت دو ماهه اول امسال به ترتیب 10.3 و دو بوده که این شاخص در سطح کشور 9.3 و دو در یک هزار نفر جمعیت بوده است.
مدیرکل ثبت احوال استان زنجان ادامه داد: در مجموع وقایع حیاتی در دو ماهه اول امسال در ولادت 1.11درصد، وفات4.12 درصد، ازدواج 17.15درصد و طلاق 11.84 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.
وی بیان کرد: نرخ حاصل از ثبت وقایع چهار واقعه حیاتی اعلام شده سال گذشته استان نیز به ترتیب 19.5، 4.5 ،11.8 و 1.9 در یک هزار نفر جمعیت بوده است
جودی خاطرنشان کرد: طی دو ماهه امسال و در چهار واقعه حیاتی کشور و به ترتیب 243 هزار و 922 مورد ولادت، 54 هزار و 18 مورد وفات،12 هزار و 971 مورد ازدواج و 26 هزار و 29 مورد طلاق در کشور ثبت شده است.
6085/7320

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چهار واقعه حیاتی در استان زنجان کاهش یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات