همسو با تروریسم تکفیری و صهیونیستی/ اشرف ریفی: حزب الله باید خلع سلاح شود

به گزارش ایرنا، اشرف ریفی در پایان انتخابات شوراهای شهردرشمال لبنان به ویژه شهر طرابلس که به «یکشنبه سیاه» حزب جریان المستقبل به ریاست « سعدالحریری» معروف شده است، در گفت وگو با خبرنگاران، : به سران سعودی و نمایندگان آن در لبنان درود می فرستم و آنها جایگاه و علاقه من به خودشان را می دانند.
وی در پاسخ به این سوال آیا با حزب الله همپیمان می شوید؟، گفت: در دولت شرکت کردم تنها برای اینکه با آنها دور یک میز بنشینم زیرا من و حزب الله، لبنانی هستیم و یکی نمی تواند دیگری را حذف کند اما حزب الله یک طرح ایرانی و فارسی است و من تا آخرین لحظه با آن مقابله سیاسی ، رسانه ای و تمدنی می کنم و اجازه نمی دهم لبنان، فارسی و ایرانی شود.
وزیر مستعفی دادگستری لبنان اضافه کرد:هرگز راضی نمی شوم حزب الله سلاح خود را حفظ کند، بخش نظامی حزب الله باید برچیده شود.
درحالی اشرف ریفی، مواضع خود را علیه حزب الله و جمهوری اسلامی ایران تکرار کرد که سعدالحریری بعداز دیدار با امیر کویت گفت: توافق کردیم که باید با ایران روابطی بسیار خوب و حسنه داشته باشیم.

** خطای بزرگ الحریری
اشرف ریفی که فهرست مورد حمایت او توانست شکستی سخت به سعد الحریری در انتخابات شوراهای شهر طرابلس وارد کند و رسانه ها نوشتند « ریفی، کمر الحریری را شکست»، گفت: خطای بزرگ الحریری نامزد کردن «سلیمان فرنجیه» رئیس حزب جریان المرده برای انتخابات ریاست جمهوری بود.
وی تاکید کرد: من از همان روز اول اعتراض کردم و همچنان معترضم و معترض خواهم ماند و این یکی از نقاط اختلافی من و الحریری است.
این وزیر مستعفی افزود: به سمیر جعجع رئیس حزب « نیروهای لبنانی » هم زمانی که ژنرال میشل عون را نامزد انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد، اعتراض کردم ، ما با هر نامزدی از گروه 8 مارس مخالف هستیم و معتقدیم باید در مقابل او ایستاد.
رویکرد اصلی گروه 8 مارس به ریاست حزب الله ، مقاومت و مبارزه با تروریست های صهیونیستی و تکفیری برای دفاع از لبنان و مردم آن است.

** فرنجیه هرگز رئیس جمهوری لبنان نخواهد شد
اشرف ریفی با بیان اینکه « به الحریری گفته بودم با اعلام نامزدی فرنجیه، طرابلس از او خشمگین می شود»، اضافه کرد: به نظرمن شانس فرنجیه برای رئیس جمهوری شدن تمام شده است و تاکید می کنم سلیمان فرنجیه هرگز رئیس جمهوری لبنان نخواهد شد.
وی گفت: دست خود را به سوی الحریری دراز می کنم و در سطح شخصی برای او احترام قائل هستم اما با او اختلاف های سیاسی دارم وبزرگترین آن نامزد کردن سلیمان فرنجیه است.

** حمایت از نامزدی ژنرال قهوجی
این وزیر مستعفی، حمایت خود را از ژنرال « جان قهوجی» فرمانده ارتش لبنان برای ریاست جمهوری اعلام کرد و افزود: اگر قرار باشد رئیس جمهوری لبنان نظامی باشد، او ژنرال قهوجی خواهد بود.
روزنامه لبنانی السفیر نوشت که با وجود این هجمه اشرف ریفی، سلیمان فرنجیه از نامزدی خود عقب نشینی نکرده و الحریری هم همچنان از او حمایت می کند.
سلیمان فرنجیه پیشتر درگفت وگوئی تلویزیونی تاکید کرده بود ، برخی علاقه مند هستند من از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری لبنان انصراف دهم تا همزمان فرنجیه و ژنرال عون را با هم حذف کنند.

** پیام الحریری
سعدالحریری که از شکست خود و حزبش در انتخابات شورای شهر طرابلس اطمینان یافته بود، راهی کویت شد اما در صفحه توئیتر خود نوشت: به برندگان انتخابات شمال و به ویژه طرابلس تبریک می گویم و به اراده دموکراتیک اهالی طرابلس احترام می گذارم.
وی افزود: ازهمه نیروها در طرابلس می خواهم رقابت های انتخاباتی را کنار بگذارند.
اما این درخواست الحریری با پاسخ سخت دوست دیروز و دشمن امروزش که تلاش دارد او را از ریاست حزب جریان المستقبل کنار بزند و جایش را در میان آل سعود بگیرد، مواجه شد.
خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همسو با تروریسم تکفیری و صهیونیستی/ اشرف ریفی: حزب الله باید خلع سلاح شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات