بزرگترین حزب مخالف اردن دفتر خود را بست

حزب جبهه عمل اسلامی که بزرگترین حزب مخالف دراین کشور به شمار می رود دراعتراض به سیاست های دولت دفتر خود را درامان بست و با نصب یک تابلو بر در آن اعلام کرد: دراعتراض به ایجاد تنگناها ومحدودیتها واعمال فشاربرنامه ریزی شده دولت علیه حزب ، تعطیل می باشد.
محمد عواد الزیود دبیرکل این حزب در این باره گفت: گذشته از این ، این اقدام در راستای اعلام اعتراض ما نسبت به کاهش سطح آزادی های عمومی وعدم رعایت احترام دولت برای احزاب به عنوان دستمایه اصلی حیات سیاسی اردن است.
وی در گفت وگو با پایگاه خبری عربی 21 اضافه کرد: دولت با تشدید اقدامات بی سابقه خود درقبال حزب دفاتر اصلی آن را درعقبه، الکرک، امفرق و سحاب بسته و ما را از فعالیت های ملی منع کرده و حتی در کمپینی که برای مبارزه با مواد مخدر داشتیم نیز مانع اقدام ما شده است.
وی ادامه داد: دولت به اینها اکتفا نکرده و اعضای حزب را تا جایی هدف گرفته که اعضا و نزدیکان آنها را از استخدام در ادارات دولتی محروم کرده است.
دبیرکل حزب جبهه عمل اسلامی اردن خاطرنشان کرد: اعضای ما دائما به مراجع امنیتی فراخوانده می شوند وحتی گذرنامه برخی از آنها مصادره شده وممنوع السفر شده اند.
وی ضمن محکوم کردن حمله نیروهای دولتی به مقر این حزب وتلاش برای دستگیری افراد حاضر درآن خواهان عذرخواهی دولت شد و گفت: این رخدادی بی سابقه درتاریخ سیاسی اردن است، آنها می گویند محل مورد نظر ما جای دیگری بود (اشتباهی صورت گرفته است.ما اجازه برپایی یک افطاری را هم نداریم ،محل مورد نظر مابرای برپایی مراسم افطاری می گوید حتما باید اجازه کتبی استاندار را ارایه دهید که ما نیز چنین درخواستی را رد کردیم.
الزیود گام بعدی حزب را دعوت از مجلس شورا برای اتخاذ یک موضع قاطع در برابر دولت عنوان کرد و گفت :وکلای حزب در حال تنظیم شکایت از دولت در این رابطه هستند زیرا اقدامات صورت گرفته مغایر قانون اساسی کشورند ، ما همچنان از ملک عبدالله خواستار رفع این ظلم شده ایم.
شبک ۶۰۰۲ / 1064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بزرگترین حزب مخالف اردن دفتر خود را بست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات