نیروهای مقاومت شاگردان مکتب امام خمینی هستند/انقلاب اسلامی هدیه ای آسمانی برای فلسطین

به گزارش ایرنا، شیخ ماهر حمود که در نشست ویژه ای به مناسبت سی و هفتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران سخن می گفت، افزود: دشمنان امروز از پرورش یافتگان و فارغ التحصیلان مکتب و مدرسه امام خمینی که حمایت از مقاومت و ملت فلسطین و ملت های مظلوم در راس اولویت ها و آموزه های آن است، هراسان هستند.
این نشست با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان و موسسه مطالعات راهبردی فلسطین (باحث) و با حضور جمعی از شخصیت های سیاسی و مذهبی لبنانی ، فلسطینی و ایرانی و تعدادی از پژوهشگران و صاحب نظران عصر دوشنبه در محل این موسسه برگزار شد.
دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مقاومت دراین نشست که «محمد مهدی شریعتمدار» رایزن فرهنگی ایران در لبنان هم حضور داشت، تاکید کرد: امام خمینی ، رجلی استثنائی ، صادق ، دارای قدرت تاثیرگذاری بالا و در حمایت مستمر از ملت ، مقاومت و قضیه فلسطین پیشگام بودند و درهر شرایطی، فلسطین برای ایشان در راس اولویت ها قرار داشت.
شیخ ماهر حمود خاطرنشان کرد: استمرار مقاومت ضد صهیونیستی در لبنان و فلسطین مرهون اندیشه ، تلاش ها و تدابیر حضرت امام خمینی(ره) و همچنین حضرت آیت الله خامنه ای خلف صالح ایشان است که همواره برحمایت از ملت و مقاومت فلسطین و لبنان تاکید دارند.
این عالم برجسته اهل تسنن تصریح کرد: یکی از علت های ابراز علاقه و محبت وافر ملت ها به حضرت امام خمینی(ره) و حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، حمایت فراگیر و همه جانبه ایشان از اسلام و همه مسلمانان اعم از سنی و شیعه است.

** امام خمینی و انقلاب اسلامی هدیه ای آسمانی برای فلسطین
« طلال ناجی» معاون دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین – فرماندهی کل هم در این نشست تاکید کرد: امام خمینی (ره) ، شخصیت و رهبری بزرگ و نماد و الگوی حمایت از ملت و مقاومت فلسطین بوده ، هستند و خواهند بود.
وی خاطرنشان کرد:امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ایشان « هدیه ای الهی و آسمانی برای فلسطین» بودند به ویژه زمانی که با خروج مصر از دایره حامیان فلسطین و پیوستن به جرگه دشمنان آن، خسارت بزرگی به قضیه فلسطین وارد شده بود.

** ایران خانه ملت فلسطین
این شخصیت فلسطینی گفت:در زمان شاه بزرگترین سازمان های جاسوسی و امنیتی مانند سیا و موساد در تهران لانه کرده بودند و ایران دشمن فلسطین و دوست اسرائیل بود اما با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) ، ایران به خانه ملت فلسطین تبدیل شد و از آن موقع تاکنون ایران از هرگونه کمک مادی و معنوی به ملت و مقاومت فلسطین دریغ نکرده است.
وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط رژِیم شاه ضربه ای سخت بر آمریکا و رژیم اسرائیل بود به ویژه اینکه قضیه فلسطین در راس اولویت ها و در صدر مسائل جهان و منطقه قرار گرفت.
طلال ناجی برازامیدواری کرد که حق امام خمینی(ره) به ویژه با معرفی ایشان به نسل های آینده کشورهای جهان اسلام و عرب و به ویژه فلسطین ادا شود.
معاون دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین خاطرنشان کرد: ملت ومقاومت فلسطین در قلب و اعماق وجود حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار دارد و ایشان هم فقط به پیروزی نهائی ملت فلسطین می اندیشند و فلسطین در راس اولویت های ایشان می باشد.
وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) تاریخ ساز بوده اند و پیروزی ها و موفقیت های بزرگی را رقم زده اند، گفت که ایشان سال ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، حمایت و کمک های خودشان به ملت فلسطین را شروع کرده بودند.
طلال ناجی تصریح کرد: عبارت معروف، اسرائیل غده سرطانی است که باید ریشه کن شود و ابتکار تعیین آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال به عنوان روز جهانی قدس از جمله یادگارهای امام خمینی (ره) هستند که تاثیری شگرف در استمرار مقاومت و انتفاضه ملت فلسطین داشته اند.
این شخصیت فلسطینی تاکید کرد: انتفاضه های فلسطین ، قدس ، الاقصی همه متاثر از اندیشه ها ، آموزه ها و حمایت های ماندگار و تاریخی حضرت امام خمینی(ره) از قضیه و ملت فلسطین هستند.
معاون دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین گفت: ما به رهبران و نیروهای مقاومت حزب الله لبنان هم که خود از پرورش یافتگان مکتب امام خمینی (ره) هستند، برای کمک هایشان به ملت و مقاومت فلسطین تشکر و به وجود حزب الله افتخار می کنیم.
خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نیروهای مقاومت شاگردان مکتب امام خمینی هستند/انقلاب اسلامی هدیه ای آسمانی برای فلسطین» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات