51درصد انگلیسی‌ها از ادامه حضور کشورشان در اتحادیه اروپا حمایت می‌کنند

به گزارش ایرنا، این نظرسنجی که برای روزنامه دیلی تلگراف صورت گرفته و نتایج آن در همین روزنامه منتشرشده، همچنین نشانگر حمایت 46 درصدی مردم انگلیس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا موسوم به 'برگزیت' است.
براساس نتایج این نظرسنجی، 3 درصد از کسانی که مورد پرسش قرارگرفته‌اند بیان داشته اند که هنوز تصمیم خود را در این خصوص نگرفته‌اند.
نتایج نظرسنجی موسسه 'آو آر بی ' در مقایسه با نظرسنجی قبلی این موسسه که هفته گذشته منتشر شد، حاکی از کاهش حمایت از کمپین حامی ادامه حضور انگلیس از اتحادیه اروپا است.
در نظرسنجی قبلی «او آر بی' که روز سه‌شنبه هفته گذشته منتشر شد، 55 درصد از کسانی که مورد پرسش قرارگرفته بودند از ادامه حضور کشورشان در اتحادیه اروپا و 42 درصد آنها از برگزیت حمایت می‌کردند.
به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، افزایش نگرانی افکار عمومی در انگلیس از مساله مهاجرت به دنبال انتشار آمارهای اخیر، سبب شده است که مواضع کمپین حامی برگزیت نسبت به قبل محکم‌تر شود.
گزارش دفتر آمار ملی انگلیس که روز پنجشنبه هفته گذشته منتشر شد، حاکی از افزایش نرخ مهاجرت به این کشور به‌رغم وعده‌های دولت دیوید کامرون برای کاهش آن، در سال 2015 میلادی بود.
براساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس نرخ خالص مهاجرت به انگلیس در 12 ماه منتهی به دسامبر 2015 میلادی 330 هزار تن بوده است که این رقم در قیاس با همین دوره زمانی در سال قبل از آن، 20هزار تن افزایش نشان می‌دهد.
نرخ خالص مهاجران اروپایی به انگلیس در دوره زمانی یادشده 184 هزار نفر بوده است.
روند افزایشی نرخ مهاجرت در انگلیس در حالی رخ می‌دهد که دیوید کامرون در سال 2010 میلادی وعده داده بود که نرخ مهاجرت به انگلیس به زیر 100 هزار نفر در سال برساند.
حامیان برگزیت از جمله بوریس جانسون شهردار سابق لندن و 'نایجل فاراژ' رهبر حزب ضد مهاجر و ضد اروپایی یوکیپ، عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا را عامل اصلی روند افزایشی نرخ مهاجرت به این کشور می‌دانند.
'نایجل فاراژ' رهبر حزب یوکیپ در واکنش به آمار منتشر شده از سوی دفتر آمار ملی انگلیس گفته بود این افزایش نشان می‌دهد که سیاست‌های کنترلی دولت کامرون بی‌فایده است و چنانچه ما به ماندن در اتحادیه اروپا رأی دهیم اوضاع بدتر خواهد شد.
هر چند دیوید کامرون، نخست وزیر محافظه کار انگلیس در کنار صادق خان، شهردار جدید لندن از حزب کارگر، در اقدامی کم سابقه روز گذشته با حضور در تجمعی در جنوب لندن ، مخالفت خود با خروج کشورشان از اتحادیه اروپا، اعلام و نسبت به تبعات خروج احتمالی این کشور هشدار دادند.
صادق خان در این تجمع گفت: «در لندن بیش از 500 هزار فرصت شغلی به اتحادیه اروپا وابستگی دارد.»
کامرون نیز گفت: «زمانی که کلافگی و ناامیدی خود از اتحادیه اروپا را اعلام می کنیم این به معنای ضعیف بودن کمپین های ما برای ماندن انگلیس در این اتحادیه نیست، بلکه نقطه قوت آن است، زیرا ما احساسات مردم را منعکس می کنیم.»
اکثریت صاحبان صنایع و بخش های تجاری و اقتصاددانان، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را برای اقتصاد این کشور و حتی اقتصاد اروپا و جهان مضر می دانند.
قرار است مردم انگلیس در روز 23 ژوئن در خصوص ماندن یا خروج کشورشان از اتحادیه اروپا در همه‌پرسی موسوم به «برگزیت» تصمیم‌گیری کنند.
اروپام**4**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «51درصد انگلیسی‌ها از ادامه حضور کشورشان در اتحادیه اروپا حمایت می‌کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات