قبرستان جن ها در ایران + تصاویر

همگردی : تو جنوب شرقی ترین نقطه ایران، یه مکان رازآمیز و مخوف وجود داره که به گورستان جن معروفه. این گورستان با سنگ های عظیم الجثه اش، یه مکانه فوق العاده جالب برای ماجراجویانیه که به دنیای ماوراالطبیعه علاقه دارن.این گورستان خاموش و مرموز، تو روستای باستانی تیس با قدمت 2300 سال قرار گرفته. تو این روستا، اعتقادات و باورهای مردم بلوچ با رازآمیزی و سکوت طبیعت و آثار باستانی به جای مونده، گره خورده و گورستان جن که بلوچ ها بهش جن سنط هم میگن، یکی از همین رازهاست.


گورستان جن یا همون جن سنط جایی که سنگ قبرهای بزرگ و عجیبی داره و این قبرها محلی های اون منطقه رو به این باور رسونده که این گورها محل دفن آدمیزاد نیست. تو این گورستان قبرها کنار هم روی سطحی صخره ای  حفر شدن که این شیوه حفاری سوال های زیادی رو به وجود آورده که چه کسانی این گورها رو حفر کردن یا چرا سطح سنگی رو برای حفر کردن انتخاب کردن یا اینکه با چه وسیله تونستن روی سطح سنگی، گورها رو حفر کنن ؟
چون برای این پرسش ها مثل خود گورستان جز سکوت و خاموشی چیزی شنیده نشد در نهایت پاسخ به دنیای از ما بهتران کشیده شده. امروزه کندن سطح سنگی رو با وسایل ابتدایی به سختی میشه انجام داد شاید به همین دلیله که مردم محلی حفر این گورهارو به نیروی مافوق بشر نسبت میدن.
این گورستان عجیب روی تپه ای کم ارتفاع در پای کوه پیل بند قرار گرفته. کنار همین گورستان که به قبرستان شماره 1 تیس مشهوره، قبرستان مردم روستا هم قرار داره اما گورهای این قبرستان بر سطح خاکی نرم حفر شدند. مردم این روستا با اینکه مردگان خودشون رو تو این گورستان دفن می کنن، خیلی مراقبند که شب گذرشون به گورستان جن ها نیوفته.
چون بومی های این روستا معتقدن که وقتی هوا تاریک میشه جن ها بر سر مردگان خودشون مویه می کنن و هر کسی که شبانه گذرش به این گورستان افتاد مورد نفرین جن ها قرار می گیره و بعد از چند روز با عذابی سخت میمیره.

[ منبع این خبر سایت ایران-گردشگری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قبرستان جن ها در ایران + تصاویر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات