با گزینه سرمربیگری استقلال آشنا شوید

باخت در فینال جام حذفی، پایان تلخی بود بر فصل نه‌چندان شیرین استقلالی‌ها با هدایت پرویز مظلومي‌. روزنامه قانون: باخت در فینال جام حذفی، پایان تلخی بود بر فصل نه‌چندان شیرین استقلالی‌ها با هدایت پرویز مظلومي‌. فصلی که با فرازهای زیاد شروع شد و به یکباره از کمرکش فصل، پستی‌ها خودنمایی کرد و سرانجام در پایان کار تقریبا به سقوط انجاميد.

شاید گرفتن سهميه برای استقلالی که تغییرات زیادی را به خود مي‌دید و بازیکنان جوان زیادی به بدنه اش تزریق شده بود بد نبود اما این را هم نباید فراموش کرد که استقلال، استقلال است و هوادارانش صبر چندانی ندارند. آنها هیچ وقت ۴تایی شدن در دربی را نمي‌پذیرند و ازدست‌دادن دو جام، آن‌هم در آخرین گام را بر نمي‌تابند. همه این‌ها درکنار هم گواه بر این قضیه است که ماندن پرویز مظلومي‌ چیزی فراتر از معجزه خواهد بود.

گزینه‌های روی ميز از مدت‌ها پیش غربال شده بودند؛ منصوریان و اسکوچیچ با خط درشت و فرهاد مجیدی با قلمي‌کوچک و البته پرزرق و برق نوشته شدند. بعد از بازی فینال جام حذفی هم باز از این سه نفر نام برده مي‌‌شد تااینکه صبح روز گذشته اسم‌های جدیدی به گوش رسید؛یکی از این اسم‌ها که گویا پالس‌های مثبتی را هم به سمت خود دریافت کرده شاید یکی از متفاوت‌ترین گزینه‌های چند سال اخیر باشد. یک مرد ۶۰ ساله و سپیدموی از سرزمين خالق فوتبال، انگلیس؛ آقایی به نام جان چارلز پیکوک.

اما جان پیکوک کیست؟ به دنیا آمده لیدز،متولد ۲۷ مارچ ۱۹۵۶، دفاع آخر در زمان بازیگری. ۷ سال بازی در تیم اسکانتورپ و بعد از آن حضوری کوتاه و البته ناموفق در بوستون یونایتد. فوتبالیست بزرگی نبود. تعداد گل‌هایش در طول دوران بازیگری از تعداد انگشتان یک دست تجاوز نکرد و زود هم قید بازی کردن را زد. او در دوران بعد از بازیگری در FA انگلیس (آکادمي‌) مشغول به کار شد. بالغ بر ۲۰ سال در آنجا فعالیت کرد. عمرش را صرف پرورش استعدادهای انگلیسی کرد. از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۵ درگیر تیم‌های زیر ۱۷ سال و ۱۹ سال انگلستان بود.

دو بار در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ با تیم زیر ۱۷ ساله‌ها فاتح اروپا شد. آخرین نسلی که زیر نظر او کار کردند و حالا سری در ميان سرها درآورده اند روز بارکلی، رحیم استرلینگ، براهینو و دنی ولبک بوده اند. سال ۲۰۱۵ با پیشنهاد پائول کلمنت در دربی کانتی مواجه شد، برای پست دستیار اولی. بعد از حدود ۲۰ سال FA را ترک کرد و در تابستان ۲۰۱۵ به این تیم در چمپیونشیپ رفت. ابتدا اوضاع خوب بود و تیم در رده پنجم قرار گرفت اما به یکباره تیم وارد بحران شد. ۷ بازی بدون برد و اخراج آقای سرمربی. متعاقب آن، او هم برکنار شد. حالا جان پیکوک مدتی است که تیم ندارد و منتظر است تا پیشنهادی به دستش برسد. باید دید این گزینه چقدر برای استقلال جدی است. آیا او مي‌تواند پس از فرانک اوفارل، بار دیگر نام انگلیسی‌ها را در فوتبال ایران زنده کند یا خیر.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «با گزینه سرمربیگری استقلال آشنا شوید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات