از حضور ثابت در فتنه 88 تا مراوده با بهایی ها!

اتاق خبر : ملاقات فائزه هاشمی با جمعی از بهاییان و انتشار تصاویر این دیدار در فضای مجازی و سایت های خبری، اعتراض اقشار مختلف مردم و حتی علما و مراجع عظام تقلید را به دنبال داشت.دیداری که پس از آن با اشتباه خطاب کردن اقدام فائزه توسط رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه و به دنبال آن مصاحبه فائزه هاشمی با یورونیوز مبنی بر اینکه پشیمان نیستم و خطایی هم نکرده ام همچنان در صدر اخبار بود.

اکنون جدا از بررسی و پرداختن به دیدار فائزه هاشمی با فرقه ای ضاله که مقر آن در اسراییل است و عملا به مثابه یک سازمان ضد امنیتی تلقی می شود که دشمن اصلی نظام و انقلاب هستند، از این قبیل اقدامات هنجار شکنانه در کارنامه فائزه هاشمی زیاد دیده می شود و در زیر بخش هایی از آن را می خوانید:

توقیف نشریه دردسر ساز و حرمت شکن فائزه در سال 1378

فرزند هاشمي رفسنجاني در زمينه روزنامه‌نگاري نيز از پيشگامان بوده و با انتشار روزنامه "زن " و جنجالي كه بر سر بسته شدن آن روي داد، نام خود را در ميان نخستين مديران مسئول روزنامه‌هاي توقيف شده عصر اصلاحات جاي داد.

يك سال پس از دوم خرداد 76، فائزه هاشمي اولين روزنامه زنان ايران را با عنوان "زن " راه‌اندازي كرد تا به اصطلاح از اين طريق از حقوق زنان دفاع كند.

اما طولي نكشيد كه اين روزنامه به دليل مواضع قابل تامل و ضداسلامي توقيف شد.

از دلايل توقيف اين روزنامه همين بس كه فائزه هاشمی در روزنامه‌اش عكس فرح پهلوي را چاپ كرد، از بني‌صدر نظر خواست، از آزادي حجاب نوشت و عمده زنان مطرح آن روز جهان در جنبش زنان را معرفي كرد، اما در اين ميان نكته جالب توجه اينكه علي‌رغم تمام اين موارد، وي معتقد است كه تندروي نكرده است.

در اين بين شايد بازخواني توضيحات مديرمسئول اين روزنامه توقيف شده در گفت‌وگو ويژه‌نامه نوروزي89 "بهار " نيز جالب توجه باشد، فائزه با بيان اينكه تقاضاي مجوز روزنامه "زن " را قبل از دوم خرداد ارائه كرده بودم، اظهار داشت: "بعد از اينكه به مجلس راه يافتم چنين تصميمي گرفتم، من اعتقاد دارم كه در جامعه نسبت به مسائل زنان ناآگاهي وجود دارد و در اين زمينه با وجود حضور بسيار قوي و گسترده زنان و دختران در جامعه تفكرات سنتي حاكم است ".

وي در همين رابطه افزود: "هدف من از انتشار روزنامه "زن " اين بود كه جامعه را نسبت به توانايي‌ها، مشكلات و مسائل زنان آگاه كنم و باور جامعه را نسبت به زنان تغيير دهم و فكر كردم كه روزنامه چون يك كار روزانه و در سطح كشور است از هفته‌نامه يا ساير نشريات زنان تاثير بيشتري دارد. "

مديرمسئول روزنامه توقيف شده "زن " در خصوص تعريف خود از "فمينيسم "، گفت: "آنچه من از فمينيسم برداشت مي‌كنم رفع تبعيض و دفاع از حقوق زنان است، تيم روزنامه "زن " نيز با فشار من اينگونه به مساله زنان مي‌پرداخت چون عادت و نگاه آنان چيز ديگري بود، لازم بود مرتب اهداف و سياست‌هاي روزنامه "زن " در تحريريه تكرار شود كه يادشان نرود براي چه اينجا هستند.

دفاع تمام قد فائزه از انقلاب مخملی در سال 1388

فائزه هاشمی دومین دختر حجت الاسلام اکبر هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از عناصر فعال در فتنه 88 در روزهای ابتدایی فتنه به تهییج فتنه گران پرداخته و تحرکات و حضور خود را تا آخرین نفس برای زنده نگه داشتن فتنه 88 ادامه داد.

ساماندهی دختران فیروزه‌ای شاید نقطه عطف فعالیت‌های تبلیغاتی فائزه برای ستاد موسوی بود که ظهور و بروز بسیاری یافت.

چند روز پس از اعلام نتایج انتخابات و درگیری‌های پراکنده‌ای که در برخی خیابان‌های شمالی تهران صورت گرفت، رسانه ملی تصاویری از حضور فائزه هاشمی در میان اغتشاشگران منتشر کرد که وی در حال تحریک آنان به ادامه حضور در خیابان بود. البته صداوسیما تنها به همین چند ثانیه اکتفا کرد و از پخش صدای فائزه و مطالبی که او در آن تجمع غیرقانونی بیان کرد، خودداری کرد.

با این حال، چند روز بعد فایل صوتی اظهارات فائزه هاشمی در اینترنت منتشر شد و به سرعت به سایت‌ها و خبرگزاری‌ها راه یافت؛ اظهاراتی که بعدها به سندی برای اثبات برنامه‌ریزی گسترده پیش از انتخابات برای آشوب‌ها بدل شد. وی در عین حال که پایه انتخابات را مخدوش می‌دانست، تعریض‌هایی توهین‌آمیز و بی‌سابقه هم به مسئولان ارشد و مقدسات ملت ایران داشت.

اما تحرکات تحریک آمیز فائزه هاشمی به 26 خرداد محدود نشد و نشان داد که بطور جدی قصد همراهی و حتی هدایت جریان آشوب را دارد.

در همین راستا بود که روز 30 خرداد و پس از خطبه‌های نمازجمعه مقام معظم رهبری و اتمام حجت با اغتشاشگران برای پایبندی به قانون، بار دیگر فائزه با شرکت در تجمع دیگری در خیابان آزادی، به تحریک معترضان به تداوم اغتشاشات پرداخت و به همین دلیل توسط مأموران نیروی انتظامی دستگیر شد.

انتظار می‌رفت تا بازداشت فائزه هاشمی رفسنجانی سبب شود تا وی دیگر دست از اقدامات سیاسی و تحریک و دعوت به آشوب بردارد اما فائزه هاشمی نشان داد که به گفته پیشین خود درباره «ما ول نمی‌کنیم» همچنان اعتقاد دارد و از هر فرصتی برای همراهی با این جریان استفاده می‌کند. فائزه مدت کوتاهی پس از آزاد شدن در مصاحبه با یکی از سایت‌های حزب کارگزاران، ضمن تکرار ادعاهای قبلی‌اش درباره تقلب در انتخابات مدعی شد که جمهوریت از نظام رخت بربسته و تبدیل به حکومت اسلامی شده است.

اغتشاشات 16 آذر به رهبری فائزه هاشمی در سال 1388

اگر حضور فائزه پس از بازداشت یک روزه، بیشتر به فضای رسانه‌ محدود شده بود و او تلاش می‌کرد تا با مصاحبه‌های متعدد با رسانه‌های داخلی و خارجی، همچنان تنور فتنه را داغ نگه دارد، 16 آذر روز بازگشت دوباره او به عرصه آشوب‌های خیابانی؛ آن هم در فازی تازه و با رهبری و هدایت اغتشاشات بود. فائزه هاشمی در حاشیه مراسم روز دانشجو در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات که خود مشغول به تحصیل در آن است، دانشجویان را به ادامه تجمعات تا پایان روز ترغیب کرد و وقتی مسئولان حراست دانشگاه خواستار پایان دادن به این تجمع شدند، فائزه، راهپیمایی تعداد اندکی از دانشجویان را که شعارهای تندی علیه نظام و در حمایت از او سر می‌دادند به سمت بیرون از دانشگاه و خیابان‌های مجاور بلوار شهید اشرفی اصفهانی هدایت کرد که پلیس مجبور به دخالت شد و راهپیمایان را متفرق کرد.

تلویزیون بی‌.بی‌.سی هم ضمن پخش تصاویر حضور فائزه هاشمی به عنوان هدایتگر این تجمع، برنامه‌های متعددی را برای تحلیل و بررسی سخنان تند او علیه مسئولان نظام در میان حامیان میرحسین موسوی ترتیب داد.

لیدری فائزه در هتک حرمت عاشورای 88

آخرین حضور رسمی و تأثیرگذار فائزه در میان آشوبگران اما روز دانشجو نبود؛ بلکه هنوز چند ساعت از خاموش شدن آتش اغتشاشات در روز عاشورای 88 نگذشته بود که منابع خبری از حضور فائزه هاشمی رفسنجانی به همراه 15 نفر از بستگان خود در آشوب‌های این روز خبر دادند تا او یک بار دیگر هم آشوبگران را تنها نگذاشته باشد.

انتشار این خبر با واکنش تند و شدید مردم داغدیده از هتک حرمت عزای سیدالشهدا (ع) روبه‌رو شد؛ تا جایی که سایت‌های نزدیک به فائزه، حضور او در اغتشاشات عاشورا را دروغ خواندند و آن را تکذیب کردند اما روز بعد، فیلمی منتشر شد که مؤید حضور وی در میان آشوبگران و همراهی با آنان در روز عاشورا بود.

انتشار این فیلم، خط پایانی بر صبر مردم نسبت به اقدامات غیرقانونی فائزه هاشمی رفسنجانی بود. حضور فائزه در آشوب‌های عاشورا که با هتک حرمت مقدسات دینی و توهین به کلام‌الله مجید همراه بود، مسئله‌ای نبود که به راحتی از خاطر مردم پاک شود.

این مسئله سبب شد تا جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور با برگزاری تجمعی در مقابل دادستانی تهران، خواستار برخورد قضایی سریع و صریح با فائزه شوند. همچنین فعالان سیاسی اصولگرا نسبت به عدم برخورد با او تذکرهای پیاپی را خطاب به دستگاه قضا منتشر کردند که با همراهی مردم روبه‌رو شد.

از این تاریخ به بعد بود که پلاکاردهای تقاضاها برای دستگیری و محاکمه فائزه هاشمی به پای ثابت راهپیمایی‌های مردمی در اعتراض به اهانت حامیان موسوی به قرآن و حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در روز عاشورا تبدیل شد. آشوب‌های عاشورا که خشم و اعتراض مردم، دانشجویان و دانشگاهیان، مراجع تقلید و علما، نمایندگان مجلس، مسئولان و فعالان سیاسی را برانگیخت و سبب برپایی راهپیمایی‌های متعددی در سراسر کشور شد، رسماً به پایان حضور علنی فائزه هاشمی برای هدایت جریان فتنه تبدیل شد؛ 

مصاحبه با وب سایت ماهنامه فارین پالیسی در سال 1389

فائزه هاشمی در اواسط شهریورماه سال 1389 در مصاحبه با نشریه "فارین پالیسی"، متعلق به ساموئل هانتینگتون نظریه پرداز جنگ تمدن‏ها، دلیل اصلی عدم برخورد با خود را این دانست که او فرزند هاشمی است و گفت: «اگر دختر آقای هاشمی نبودم حتماً این آزادی نصیبم نمی‌شد، حس بسیار بدی است.

دستگیری فائزه برای دومین بار در خیابان ولیعصر (عج)

فائزه هاشمی که در تمام تجمع‌های غیرقانونی بعد از انتخابات سال 1388 حضور داشت، عصر روز 1 اسفندماه 1389 در خیابان ولیعصر (عج) بالاتر از تقاطع فاطمی بازداشت شد. او در حالی بازداشت شد که در حال تحریک کردن عابران پیاده در این مسیر برای تجمع و سردادن شعار علیه نظام بود.

حضور فائزه هاشمی در تجمع‌های غیرقانونی متعدد روزهای 25 خرداد، 30 خرداد، روز قدس، 13 آبان، 16 آذر، روز عاشورا در سال 1388 و تجمع غیرقانونی 1 اسفندماه 1389 به عنوان آخرین نمونه به دعوت ضدانقلاب مقیم خارج، صورت گرفت. فائزه هاشمی پس از اینکه مدعی شد برای خرید لباس به خیابان آمده بود، آزاد شد.

توهین به نظام در گفتگو با سایت ضد انقلاب در سال 1390

فائزه هاشمی 2 اردیبهشت‌ماه 1390 در مصاحبه با سایت ضد انقلابی روز آنلاین با توهین به مسئولان کشور آنان را اراذل‌واوباش نامید! وی در بخشی از این مصاحبه مدعی شد: «مملکت در حال حاضر توسط اراذل‏واوباش اداره می‌شود، حاکمیت جریان لباس شخصی‌ها را بوجود آورده؛ ولی الان اینقدر قدرتمند شده که دیگر خودشان هم نمی‌توانند با آن برخورد کنند.»

آقای خمینی نه امام خمینی! اردیبهشت 1390

پس از مصاحبه نشریه نسیم بیداری با فائزه هاشمی در اواخر اردیبهشت ماه 1390 و چاپ کلمات "امام" و "مقام معظم رهبری" از قول وی در متن مصاحبه، فائزه در واکنش به این اقدام نشریه تأکید کرد که این ادبیات من نیست! من به جای این دو کلمه میگویم "آقای خمینی"، "آقای خامنه‌ای"!

سید محمد هادی طباطبایی، برادر مدیرمسئول نشریه نسیم بیداری در وبلاگ خود "وبلاگ گوشه‌نشین" خبر داد که فائزه هاشمی در تماس‌هایی با این نشریه به استفاده از برخی کلمات در متن مصاحبه اعتراض کرده و خواستار عذرخواهی این نشریه شده است؛ فائزه هاشمی در اعتراض به بخش‌هایی از متن مصاحبه‌اش با نشریه نسیم بیداری گفته بود: «از قول من نوشته‌شده "مقام معظم رهبری"، من اصلاً توی عمرم اینو نگفتم، همیشه میگم آقای خامنه‌ای! اصلاً این برای من خوب نیست که از زبون من بنویسن مقام معظم رهبری، این حرف من نیست و اصلاً به ادبیات من نمی خوره... از قول من نوشتن که "آقای هاشمی، یار امام بوده"، درحالی‌که من اصلاً به آقای خمینی نمی‌گفتم امام، همیشه می‌گفتم و الآن هم میگم آقای خمینی و اصلاً قبول ندارم که آقای هاشمی، یار آقای خمینی بودن و از این حرفا، بلکه میگم همراه آقای خمینی بودن و به ایشون کمک کردن...

جالب این است که فائزه هاشمی رفسنجانی از این نشریه خواسته بود که هرچه زودتر اصلاحیه ای به خبرگزاریها و سایتها و روزنامه ها ارسال کنند تا آبروی "فائزه" نرود!

سازماندهی شورش‌های زندان زنان در سال 1391

فائزه هاشمی در 29 اسفندماه 1391 پس از گذراندن دوران محکومیت خود از زندان اوین آزاد شد. زمانی‏که وی در زندان دوران حبس خود را می‏گذراند، بروز برخی مسائل در زندان، موجب گشایش پرونده جدیدی برای وی شد.

در زندان اوین تجمعی اعتراضی در بند نسوان به بهانه نصب دوربین در برخی قسمت‌ها، ایجاد محدودیت در تماس تلفنی برخی زندانیان و بستن در محوطه هواخوری صورت گرفت که طی آن شعارهای تندی سر داده شد. مسئولان زندان این اقدام را «سازمان‌یافته» دانسته و فائزه هاشمی را برای تنبیه انضباطی به انفرادی منتقل کردند؛ گر چه او هدایت تجمع را رد و حضورش در آن را صرفاً حمایت از مطالبات مطرح شده عنوان کرده بود، شورای انضباطی بر اساس ماده 175 آئین نامه اجرایی سازمان زندان‌ها، فائزه هاشمی را به‌ دلیل اغتشاش به مدت 5 روز به انفرادی منتقل کرد.

فائزه هاشمی در گفتگویی با روزنامه بهار در اواسط فروردین ماه 1392، در مورد اصرار به ماندن در زندان گفت: « می‌خواستم همه 6 ‌ماه محکومیت خود را به صورت کامل بگذرانم... و ترجیح می‌دادم سال تحویل را در جمع دوستانم در زندان باشم؛ چون زندان یک تجربه جدید بود. من سال‌های سال هنگام تحویل سال کنار خانواده بودم، اما شرایط جدید متفاوت بود. دوست داشتم کنار دیگر زندانی‌های زن باشم.»

"بهایی، منافق و لائیک" دوستان فائزه هاشمی در زندان

هاشمی در این گفتگو هم‌بندی‌های خود را این‌گونه معرفی کرد: «تعدادی از خانم‌هایی بهایی، تعدادی از سازمان مجاهدین، دو خانم مسیحی، دو نفر از گروه مادران عزادار پارک لاله، تعدادی بچه‌های سبز و خبرنگار و یک خانم عراقی و چند نفری هم لاییک و چپ.»

خاطرات وی با بهاییان تا جایی است که یکی از زندانیان فرقه صهیونیستی بهائیت بنام مهوش. ش که از دوستان و نزدیکان فائزه در زندان اوین بوده است در یادداشت‌های روزانه خود که بعد‌ها رسانه‌های بهایی منتشر کردند نوشته است:

«امروز فائزه خانم اعلام‌ کرد که مایل ‌است ھمراه ما روزه بگیرد [یازدهم تا ۲۹ اسفند دوران روزه بهاییان است]. با او افطار کردیم. محبت او فوق‌العاده است.»

این فرد در ۲۸ اسفند می‌نویسد: «امشب افطار مه‌مان فائزه خانم بودیم. ھمه را دعوت کرده بودند به فسنجان با پسته رفسنجان، سالاد الویه و سوپ عالی. بعد ھم چند دقیقه‌ای صحبت‌ کرد. قرار است سی‌ام اسفند بعد از سال تحویل آزاد شود اما اعلان‌ کرده که مایل‌ است که سال تحویل را در زندان بگذراند، ھمراه با بقیه دوستانش.»

عکس یادگاری با عنصر بهایی در سال 1395

اردیبهشت ماه 95 دختر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با فریبا کمال آبادی، عضو ارشد بهائیت ایران که به تازگی بعد از ۸ سال زندان به مرخصی آمده است، دیدار کرد و تصاویر این دیدار در فضای مجازی دست به دست شد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایران-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از حضور ثابت در فتنه 88 تا مراوده با بهایی ها!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات