برگزاری نمایشگاه، صنایع دستی را از حالت فانتزی خارج می‌کند

 محمدرضا واعظ مهدوی معاون امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، در گفتگو با خبرنگار مهر و با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در پیشبرد اهداف این حوزه و رونق آن گفت: یکی از ظرفیت های مهم چند وجهی که در کشورمان داریم صنایع دستی است، صنایع دستی هم از منظر هنر اینکه عرصه هنرنمایی و خلاقیت هنرمندان است و هم از نظر هویت و هویت یابی و درواقع ایجاد احساس ریشه دار بودن در مردم و اجتماع اهمیت دارد و هم از نظر اقتصادی و اشتغال زایی و ارزش افزوده این مجموعه به ویژه در شرایط فعلی که با فزونی نیروی کار در کشور مواجه هستیم دارای اهمیت است.

وی افزود: صنایع دستی عرصه ای است که می تواند به نوعی بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را کاهش دهد و همچنی می‌تواند برای اوقات فراغت مردم نیز به عنوان یک سرگرمی سودمند مورد استفاده قرار گیرد. به همین منظور بازاریابی و عرضه به بازارهای این محصولات صنایع دستی بسیار مهم است.

معاون امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت در ادامه سخنانش بر لزوم گسترش بازارهای عرضه صنایع دستی تاکید کرد و گفت: در واقع در حال حاضر با این موضوع مواجه هستیم که تولید و مهارت‌های ایجاد صنایع‌دستی در کشور ما وجود داشته و رشد کرده است اما عرضه و بازاریابی این محصولات آن طور که باید صورت نگرفته، شاید مردم ما عادت نکرده‌اند که نیازهای خود را از این محصولات برطرف سازند.

واعظ مهدوی یادآور شد: در محله‌های مختلف شاهد وجود انواع سوپر مارکت‌ها و فروشگاه‌ها هستیم اما فروشگاه‌های عرضه لباس‌های سنتی و صنایع دستی عرضه کنند نمی‌بینیم، در واقع سیستم عرضه ما با اینکه تولید آن ریشه در فرهنگ دارد گسترش پیدا نکرده که در شرایط فعلی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی برگزاری نمایشگاه ها را در راستای حل مشکل عرضه صنایع دستی مهم دانست و گفت: نمایشگاه ملی صنایع دستی که در ۵ خردادماه امسال برگزار می‌شود می‌تواند در رفع مسئله عرضه صنایع دستی نقش مهمی را ایفا کند و در جهت معرفی ترویج و بازاریابی صنایع دستی کشورمان موثر واقع شود.

معاون امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تاکید کرد: در این نمایشگاه بهنظر بنده باید سعی شود نمایندگی ها و فروشگاه هایی را در سراسر کشور در زمینه عرضه و فروش صنایع دستی معرفی و ارائه کند تا صنایع دستی از حالت فانتزی و استفاده صرفا تزئینی خارج شود.

وی در ادامه اضافه کرد: صنایع دستی باید به نیازها بپردازد تا ما بتوانیم در زندگی روزمره خود به عنوان مثال میز و صندلی منزل و محل کار را از صنایع دستی تهیه کنیم تا صنایع دستی به این شکل ار حالت تزئینی و فانتزی صرف خارج شود.   کاربردی و عمومی شدن صنایع دستی می‌تواند بازار صنایع دستی را بشکل قابل توجهی حرکت بخشد و به بازاریابی مصنوعات صنایع دستی نیز کمک کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری نمایشگاه، صنایع دستی را از حالت فانتزی خارج می‌کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات