تبخیر آب‌های آزاد در شمال/ آبدهی رودخانه‌ها کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری مهر، علی نظری با اعلام اینکه میزان بارندگی‌های استان گلستان از مهرماه سال گذشته تا پایان اردیبهشت نسبت به درازمدت افزایش ۲۷ درصدی و در مقایسه با دوره شاخص درازمدت ۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد، از کاهش ۱۳۳ میلیون مترمکعبی ذخیره آب‌خوان‌های استان گلستان خبر داد.

این مقام مسئول در وزارت نیرو با تاکید بر اینکه جریان رودخانه‌ها از مهرماه سال گذشته تا ماه جاری نسبت به دوره شاخص در حوزه قره‌سو ۴۱ درصد کاهش و در حوزه گرگان‌رود ۱۶ درصد کاهش داشته است گفت: تبخیر از سطح آزاد آب در ایستگاه گرگان از مهرماه سال گذشته تا ماه جاری نسبت به دوره شاخص ۹ درصد افزایش و در شرق استان در ایستگاه تمر حدود ۳۸ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: همچنین ذخیره آب‌خوان‌های کم‌عمق استان در اردیبهشت ماه سال جاری در مقایسه با اردیبهشت ماه سال گذشته ۸۲ میلیون مترمکعب افزایش و در مقایسه با متوسط ۲۴ سال گذشته ۱۳۳ میلیون مترمکعب کاهش نشان می‌دهد.

نظری بیان داشت: ذخیره آبخوان‌های عمیق استان در اردیبهشت ماه سال جاری در مقایسه با اردیبهشت ماه سال گذشته ۲۴ میلیون مترمکعب افزایش و در مقایسه با متوسط ۱۴ سال گذشته  ۱۷ میلیون مترمکعب کاهش نشان می‌دهد. بر اساس گزارش ایستگاه‌های هیدرومتری، رودخانه‌های استان همچنان با کاهش آبدهی روبرو هستند که نشانگر این موضوع است که صرفه‌جویی منابع آبی همچنان باید در دستور کار قرار گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تبخیر آب‌های آزاد در شمال/ آبدهی رودخانه‌ها کاهش یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات