عملیات اجرایی مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کلانشهر تبریز آغاز شد

به گزارش ایرنا، عملیات اجرایی این طرح با اعتبار دو هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات تخصیص یافته برای احیای دریاچه ارومیه، درآمدهای عمومی و منابع داخلی شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان شرقی تامین شده که قرار است در مدت سه سال به بهره برداری برسد.
فرآیند تصفیه این طرح به روش ' اس تیپ ست ' از نوع فرآیندهای حذف مواد آلی با قابلیت حذف ازت و فسفر است و با توجه به مرحله ای بودن سیستم توزیع فاضلاب در واحد بیولوژیکی، یکی از پیشرفته ترین و کارآمدترین فرآیندهای تصفیه فاضلاب شهری است.
این تصفیه خانه با ظرفیت 207 هزار مترمکعب در شبانه روز، 96 هزار نفر جمعیت را تحت پوشش خدماتی قرار می دهد.
ایستگاه پمپاژ، آشغال گیری دهانه درشت و ریز، حوضچه های دانه گیری، تحت نشینی و بیولوژیکی از ویژگی های مهم این طرح است.
مدول دوم تصفیه خانه تبریز در چهار کیلومتری غرب تبریز در محله قراملک در ضلع جنوبی آجی چای ( تلخه رود) و در پایین ترین نقطه شهر واقع شده تا انتقال فاضلاب به تصفیه خانه به صورت ثقلی انجام گیرد.
3038/3093/6183

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عملیات اجرایی مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کلانشهر تبریز آغاز شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات