کاهش شاخص آلایندگی هوای شهر تهران/کیفیت هوا همچنان سالم است

محمد رستگاری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران اظهار کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون با 9 عدد کاهش نسبت به روز گذشته در حد مجاز بوده و بر روی عدد 56 قرار دارد.
رستگاری با اشاره به اینکه در همین مدت میانگین غلظت آلاینده منوکسید کربن از 25 به 26 افزایش داشته است، گفت: ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون نیز از 50 به 45 کاهش یافته است.
وی افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه 15، دانشگاه صنعتی شریف(منطقه 2) و پارک قائم(منطقه 18) با شاخص عددی 97، 71 و 68 بیشترین آلاینده های جوی را در 24 ساعت گذشته داشتند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های شهرداری منطقه دو، سوهانک(منطقه 1) با شاخص اعداد 25 و 40 و همچنین ایستگاه های دانشگاه تهران(منطقه 6) و پونک(منطقه 5) هر دو با شاخص عددی 42، پاک ترین هوا را در این مدت داشتند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
تهرام/1699//1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش شاخص آلایندگی هوای شهر تهران/کیفیت هوا همچنان سالم است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات