عصبانیت چینی‌ها از مهاجرت اجباری به ویندوز ۱۰

کاربران چینی سیستم عامل ویندوز از اینکه مایکروسافت با دستکاری پنجره اطلاع رسانی در مورد مهاجرت به ویندوز ۱۰ آنها را مجبور به این کار کرده، اظهار نارضایتی کرده‌اند.

عصبانیت چینی‌ها از مهاجرت اجباری به ویندوز ۱۰

مایکروسافت از سوی مردم و رسانه های چینی مورد حملات شدید انتقادی قرار گرفته، زیرا قصد دارد به هر نحو ممکن کاربران نسخه های قدیمی تر ویندوز را به استفاده از ویندوز 10 مجبور کند.

مایکروسافت با دستکاری پنجره اطلاع رسانی در مورد مهاجرت به ویندوز 10 کاری کرده که به طور پیش فرض زمانی برای این مهاجرت مشخص شود و در صورتی که کاربران بی توجه به این تعیین تاریخ بر روی ضربدر کلیک کنند، این کار در زمان برنامه ریزی شده انجام می شود.

بسیاری از کارشناسان می گویند ویندوز 10 مایکروسافت از قابلیت های فراوانی برای ردگیری و کنترل عادات کاربری افراد و انتقال این داده ها به سرورهای این شرکت برخوردار است و حداقل کاربرد این داده ها نمایش تبلیغات هدفمند برای کاربران است.

مایکروسافت در چین وضعیت متزلزلی دارد، زیرا از دو سال قبل تحقیقاتی در مورد عملکرد انحصارطلبانه این شرکت در جریان است. اگر چه مایکروسافت در این زمینه موفقیت هایی به دست آورده، اما احتمال شکست آن به علت نارضایتی مردم از مهاجرت اجباری به ویندوز 10 وجود دارد. شین هوا خبرگزاری رسمی چین رویداد اخیر را نشان دهنده عدم تبعیت مایکروسافت از قواعد فعالیت تجاری منصفانه دانسته است.

این شرکت برای افزایش کاربرد ویندوز 10 در چین، با موتور جستجوی چینی بایدو در حال همکاری است تا این نسخه از ویندوز را در بازار چین توزیع نماید. این شرکت می گوید مهاجرت به ویندوز 10 تا 29 جولای رایگان است.

منبع: فارس

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عصبانیت چینی‌ها از مهاجرت اجباری به ویندوز ۱۰» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات