اتمام پروژه های نیمه تمام اولویت شهری اهر/بدهی ۱۸میلیاردی شهرداری

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی اعیانی پیش از ظهر سه شنبه در نخستین نشست خبری خود در سال ۹۵ با ذکر اینکه اتمام پروژه های نیمه تمام در اولویت شهرداری اهر قرار گرفته است، اظهار داشت: اولین کاری که انجام دادیم بازدید از مناطق مختلف شهر اهر بود و اکنون بحث توسعه فضای سبز و خدمات رفاهی و گردشگری بوده که تصمیم داریم به صورت کلان وارد کار شویم.

اعیانی با اشاره به اینکه شهرستان اهر در بخش صنعتی دارای ظرفیت های غیرقابل انکاری است، گفت: اگر در شهرستان اهر به بخش صنعت به صورت جدی وارد شویم هم در توسعه شهرستان و هم در ایجاد اشتغال تاثیر دارد.

وی در ادامه سخنان خود کار شورایی را بسیار سخت دانست، افزود: کار شورایی بسیار سختی است و باعث اختلاف سلیقه های متعددی می شود، در حالی که پیش از وارد شدن به مجموعه شهرداری فکر می کنیم که چرا شهرداری فلان کار ار نمی کند و وقتی وارد کار می شویم علاوه بر ضوابط و مقررات که به نوعی عامل باز دارنده هستند ولی کمبود امکانات در نوع خود یک عامل بوده و در تمامی نهادها و سازمان ها بعضی گسورات وجود دارد.

شهردار اهر ادامه داد: اعضای شورای اسلامی شهرها توسط مردم انتخاب می شوند و آنها حق دارند که بر تمامی امورات و پروژه ها نظارت داشته باشند در حالی که فعالیت های روئسای ادارات به حد و اندازی مجموعه شهرداری و شورا زیر ذره بین نیست و از طرفی ما ۲۸ دستگاه اجرایی و کلیدی داریم ولی مردم به اندازه شورای شهر به هیچ کدام حساسیت ندارند.

اعیانی بابیان اینکه بنده با اعضای شورای اسلامی شهر اهر طبق واقعیت های شهر و بر اساس تکالیف، ضوابط و مقررات توافق کرده ایم، اضافه کرد: اصلی ترین سرمایه های هر یک شهرداری ها منابع هوشمند یا همان نیروی انسانی است مطمنئناً بایستی از نیروی انسانی به خوبی استفاده و نظارت کنیم ولی نباید اجازه دهیم سلیقه های مختلف نفوذ کند.

وی اظهار کرد: شاید سیستم به طوری شده روابط حاکم بر ضوابط شده است اما مطمنئناً اگر در چهارچوب قانونی باشد و این اختیارات به مخاطب بازگو شود آنها نیز قبول خواهند کرد، اگر بر اساس چارت سازمانی و ضوابط حرکت کنیم و وظایف هر کسی مشخص شده و زیاده خواهی در میان نباشد، شرایط مطلوب خواهد بود.

شهردار اهر بابیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهر اهر بر پروژه ها، هزینه کردها و بودجه نظارت داشته باشد و نظارت به عنوان منتخبان مردم حق و وظیفه آنهاست، گفت: یکی از دلایل عروج مشکلات، نبود برنامه است، اکنون ما برای حوزه عمران شهرداری تقریباً برنامه ها را مشخص کرده ایم.

اعیانی با اشاره به اینکه در حال حاضر استارت ۱۷ پروژه عمرانی در نقاط مختلف شهر اهر آغاز شده است، بیان داشت: بعد از تدوین برنامه ها و فرصت یک هفته ای مسئولین پروژه ها مشخص کردیم و زیر مجموعه هر یک از پروژه ها مجبور به حرکت در برنامه ای است که برای آنها مشخص شده و اگر برنامه به درستی تدوین شود همه موظف اند تا طبق برنامه حرکت کنند.

وی تنها خلع به وجود آمده در مجموعه شهرداری اهر را نبود برنامه عنوان کرد، بیان داشت: اجازه نمی دهیم سلیقه ها در رفتارهای برون سازمانی حاکم شود در حالی که نمی گذاریم فضای سیاسی سایه بی افکند و نگاه سلیقه ای که جای خود دارد و نگاه ما به مسائل کاربردی بوده و هیچ گاه اجازه نمی دهیم مسائل سلیقه ای بر شهرداری اهر حاکم شود.

شهردار اهر بابیان اینکه با استفاده از اصحاب فرهنگ و هنر می توان فعالیت های فرهنگی بسیاری انجام داد، بیان کرد: مشخص نیست فرهنگ به چه شکلی تعریف شده، به نوعی مهارت مدیریت شهری و مهارت شهروندی افزایش یابد و نگاهی باشد که در حوزه هنر یک نگرش خاصی تعرف شود و سعی می کنیم در تمامی حوزه هایی که باعث ارتقاء فرهنگی می شود از ظرفیت های اصحاب فرهنگ و هنر استفاده کنیم.

اعیانی، اظهار داشت: درست که بنده در سیستم و یا سازمانی فعالیت کنم و برای آن برنامه و چهارچوبی تعیین شود به خود اجازه نمی دهم از چهارچوب تعیین شده خارج شوم و برای مدیریت شهری حتی از سرمایه های سرمایه گذاران، فکر و نفوذ افرادی که می تواند در رفع مشکلات شهر اهر مثمر ثمر باشد استفاده می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه کانون ارسبارانی های مقیم تبریز و اهری های مقیم تهران ظرفیت و پتانسیل های بلاقوه ای در جهت حل و فصل مشکلات شهر اهر دارند که از وجود آنها نیز بایستی استفاده کرد، گفت: استفاده از ظرفیت های کانون ارسبارانی های مقیم تبریز و اهری های مقیم تهران در واقع استفاده از ظرفیت های نرم افزاری است.

شهردار اهر ادامه داد: استفاده از ظرفیت ها و شنونده بودن از دیدگاه های تاثیرگذار که می تواند در سیستم شهرداری تاثیر داشته باشد و بنده معتقدم که بایستی بیشتر شونده بود تا گوینده.

اعیانی در پایان با اشاره به اینکه طی سال جاری در شهر اهر نزدیک به ۵۰ هزار مترمربع در کوچه ها و خیابان های اهر آسفالت ریزی می کنیم، خاطرنشان کرد: موقعی که شهرداری اهر را تحویل گرفته ام، این مجموعه ۱۸ میلیارد تومان بدهی داشت.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اتمام پروژه های نیمه تمام اولویت شهری اهر/بدهی ۱۸میلیاردی شهرداری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات