سالانه ۳۲ هزار تن گوشت قرمز از قم صادر می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان قم، حسین علی بیگی اظهار داشت: میزان تولید گوشت قرمز در قم حدود ۴۶ هزار تن در سال است که با احتساب سرانه مصرف ۱۲ کیلوگرم نزدیک به ۳۲ هزار تن مازاد تولید داریم که عمدتاً به شکل دام زنده صادر و به سایر استان‌ها ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: هیچ مشکلی در خصوص تأمین گوشت قرمز در قم همزمان با ماه مبارک رمضان وجود ندارد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه استان قم دارای ۳۶۵ واحد مرغ گوشتی به ظرفیت ۶ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۹۵۰ قطعه است، افزود: تولید گوشت مرغ در سال ۹۴ به میزان ۳۶ هزار و ۳۹۴ تن است.

وی اضافه کرد: میزان جوجه ریزی گوشتی در اردیبهشت ۹۵ به تعداد یک‌میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۰۰ قطعه بوده است.

علی بیگی در ادامه سخنان خود به وضعیت تولید تخم‌مرغ در استان اشاره کرد و گفت: تعداد ۱۶۹ واحد مرغ تخم‌گذار به ظرفیت ۸ میلیون و ۱۷۴ هزار و ۶۳۰ قطعه می‌باشد که میزان تولید تخم‌مرغ در سال ۹۴ به میزان ۶۸ هزار و ۳۷ تن می‌باشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سالانه ۳۲ هزار تن گوشت قرمز از قم صادر می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات