اختصاص اعتباربرای نگهداری از ورزشگاه خرمشهر/نواقص رابرطرف می کنیم

به گزارش خبرنگار مهر، امین صابری صبح سه شنبه در نشست مطبوعاتی به بحث جانمایی ورزشگاه نفت و گاز اورندان اشاره کرد و اظهار داشت: این ورزشگاه ویژه خرمشهر بوده و بحث جانمایی آن بر اساس ضوابط و مقررات در جای مناسبی انجام شده است.

وی اضافه کرد: در این ورزشگاه از بهترین تجهیزات استفاده شده و تایید فدراسیون فوتبال آسیا را نیز کسب کرده است، که می طلبد با اقدامی کارشناسی شده در امر نگهداری آن  اهتمام شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان خرمشهر با بیان اینکه باید ردیف اعتباری خاصی برای نگهداری از ورزشگاه نفت و گاز اروندان دیده شود، گفت: برای نگهداری اماکن ورزشی عمدتا ردیف اعتباری خاصی دیده نشده است و همین امر باعث می شود برخی امکان ورزشی فرسوده شوند اما در مورد این ورزشگاه رویه باید به گونه ای دیگر باشد و ردیف اعتباری را برای آن در نظر گرفت.

پیمانکار هنوز پروژه را تحویل نداده است

صابری با بیان اینکه این ورزشگاه تا کنون به صورت کامل تکمیل نشده و پیمانکار پروژه را تحویل نداده است، افزود: با برگزاری فینال جام حذفی نواقص ورزشگاه مشخص و پس از تکمیل و تحویل پروژه سند این ورزشگاه به نام اداره کل ورزش و جوانان خوزستان ثبت می شود.

وی با تاکید بر اینکه ورزشگاه نفت و گاز اورندان بدون استفاده رها نخواهد شد، گفت: خرمشهر قرار است هر سال میزبان مسابقه جام حذفی فوتبال باشد و همه از فدراسیون، وزارتخانه و اداره کل ورزش و سایر مجموعه ها در این زمینه تلاش می کنند. این ورزشگاه قرار است محلی برای اردوهای تیم ملی باشد و از طرف دیگر با افتتاح آن فرصتی برای شهرهای همجوار برای استفاده از این ظرفیت ایجاد شده است.

راه اندازی پیست تارتان

صابری اضافه کرد: با افتتاح این ورزشگاه، خرمشهر صاحب یک پیست تارتان می شود و در دوندگانی خرمشهری که تا کنون بدون داشتن پیست تارتان عناوین قهرمانی کشور را داشتند شاهد پیشرفت بیشتری خواهند بود و علاوه بر این با تقویت هیئت فوتبال و سرمایه گذاری بر نونهالان، مسیر برای استفاده از ورزشگاه توسط مردم خرمشهر فراهم خواهد شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان خرمشهر در ادامه برگزاری فینال جام حذفی در شهرستان اشاره کرد و گفت: در فوتبال، جام حذفی پس از لیگ برتر در رده دوم قرار دارد و تیم قهرمان سهمیه حضور در آسیا را کسب می کند و ذوب آهن با این بردی که به دست آورد آسیایی هم شد.

برگزاری همیشگی فینال جام حذفی در خرمشهر

وی، تصمیم لیگ فوتبال برای برگزاری همیشگی فینال جام حذفی در خرمشهر را یادآور شد و افزود: این موقعیت در زمانی به خرمشهر داده شد که از نظر زیرساختی شرایط لازم را نداشته و برای مسابقات کشتی نیز با این مشکل مواجه بودیم.

صابری اضافه کرد: با همت جمعی و کمک همه دستگاه ها و پیگیری هایی که در سطوح مختلف انجام شد، ورزشگاه اهدایی نفت و گاز اروندان به بهره برداری رسید و در واقع بیشترین تلاش ما در راستای آماده سازی این ورزشگاه برای این رویداد مهم بود.

رئیس اداره ورزش و جوانان خرمشهر، ابعاد فرهنگی و حفظ سلامت و ایمنی حاضران در ورزشگاه را به عنوان دیگر ابعاد مهم مورد توجه در روند برگزاری این رویداد ورزشی برشمرد و عنوان کرد: جامعه ورزش مراسم خوبی را در یادمان شلمچه از خود به نمایش گذاشتند و با توجه به اینکه رزمندگان در زمان دفاع عرض رودخانه کارون را طی کردند ، با کاپ همین مسیر طی شد. همچنین در بحث پوشش پزشکی هم اقدامات بسیار خوبی انجام گرفت.

وی از استفاده از ورزشکاران خرمشهری در برگزاری مسابقه فینال جام حذفی در این شهر به عنوان دیگر نکات قوت برگزاری این مسابقات یاد کرد و ادامه داد: برای برگزاری این مسابقه همه خرمشهری ها استقبال و کمک کردند تا این مسابقه به خوبی و هر چه بهتر برگزار شود و به طور کلی با توجه به اینکه نخستین تجربه ورزش خرمشهر در این سطح بود کوچکترین مشکلی را نداشتیم.

صابری، جو حاکم بر ورزشگاه را از نکات منحصر به فرد فینال جام حذفی در خرمشهر دانست و توضیح داد: بحث علاقمندی مردم خرمشهر و منطقه آزاد اروند باعث شد که از مردم خواسته شود که بازی را از طریق گیرنده خود دنبال کنند با این حال جمعیت قابل توجه حاضر در ورزشگاه با خونگرمی در فضای معنوی ایجاد شده، از ابتدا تا پایان جو بسیار مناسبی را ایجاد کرده بودند و اینکه فدراسیون تا این لحظه انتقادی را به مردم خرمشهر نداشته، نشان دهنده این است که مردم پیام خود را به عنوان مردمی انقلابی، اصیل و دارای فرهنگ غنی اسلامی ایرانی مخابره کردند.

وی با اشاره به نقش دستگاه هایی همچون شرکت نفت وگاز اروندان با هزینه کرد۶۰۰ میلیارد ریالی ساخت ورزشگاه و سازمان منطقه آزاد اروند در بجث تکمیل بحث روشنایی ورزشگاه و پارکینگ نیز اشاره کرد و افزود: اداره کل ورزش و جوانان خرمشهر نیز در تجهیز ورزشگاه نقش داشته است، مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان برای اطمینان از روند مثبت پیشروی کارها هر هفته دو بار و معاونینش هر روز در خرمشهر حضور داشتند اما نقش آنها حتی در تبلیغات هم دیده نشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اختصاص اعتباربرای نگهداری از ورزشگاه خرمشهر/نواقص رابرطرف می کنیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات