نرخ باسوادی در استان بوشهر به 96 درصد افزایش می‌یابد

نهضت سوادآموزی معاون سواد آموزی استان بوشهر گفت: نرخ باسوادی در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال استان بوشهر ۹۵.۵۴ صدم درصد است که با برنامه‌ریزی انجام شده امسال این میزان به ۹۶ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، غلامرضا دانش‌فر صبح امروز درجلسه بهبود کیفیت سواد آموزی استان بوشهر با اشاره به اهمیت نقش مدیران مدارس در ترغیب والدین دانش آموزان به سواد آموزی اظهار داشت: از آغاز مبارزه با پدیده شوم بی‌سوادی تاکنون که با فرمان امام(ره) در سال 58 آغاز شد مدیران مدارس به عنوان سنگربانان مبارزه با جهل و دیده‌بانان عرصه علم و دانش همواره بار سنگین آموزش را بر دوش می‌کشند.

وی تاکید کرد: مدیران مدارس با تلاشی دو چندان در بالا بردن مشارکت خانواده‌ها و تشویق والدین دانش‌آموزان در امر مقدس سوادآموزی ایفای نقش کنند.

معاون سوادآموزی استان بوشهربه جایگاه سواد و دانایی در دین پرداخت و گفت: باسواد کردن افراد جامعه آنقدر با اهمیت است که پیامبر اسلام داشتن سواد را به عنوان فریضه برای هر فرد مسلمان ‌می‌دانند و امیرالمومنین علی(ع) بهای دانایی و آموزش را بندگی که فقط خاص خداست عنوان کرده‌اند.

دانش‌فر شتاب بخشی به فعالیت‌های سوادآموزی به ویژه سوادآموزی به بزرگسالان و بازماندگان از تحصیل  پرداخت و افزود: این مهم با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های درون سازمانی و سایر دستگاه‌ها از اولویت‌های امسال است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای تحقق سوادآموزی به بزرگسالان و بازماندگان از تحصیل شناسایی الگوهای موفق استان‌ها و تبادل تجربه بین استانی از جمله عوامل تاثیرگزاری است که می‌تواند معضل بی‌سوادی را برای همیشه از در استان از بین ببرد.

معاون سوادآموزی استان بوشهر با اشاره به میزان باسوادی در افراد زیر 50 سال در استان بوشهر تاکید کرد: نرخ باسوادی در گروه سنی 10 تا 49 سال استان بوشهر 95.54 صدم درصد است که با برنامه‌ریزی انجام شده امسال این میزان به 96 درصد افزایش می‌یابد.

دانش‌فر تصریح کرد: مدیریت آموزش و پرورش شهرستان‌ها ومناطق برای مشارکت تمامی مردم، دستگاه‌های دولتی، نهادهای اجتماعی با هدف تحقق اهداف پیش‌بینی شده در به صفر رساندن بی‌سوادی در استان بوشهر باید برنامه‌ریزی داشته باشند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های سوادآموزی با رویکرد اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ادامه می‌یابد گفت: سال گذشته با تلاش، وفاق و همدلی همکاران فرهنگی تمام برنامه‌ها تحت پوشش قرار گرفت و امسال نیز به منظور رفع معضل بی‌سوادی در استان بوشهر، حتی بیش ازسهمیه تعیین شده از جامعه هدف تحت پوشش قرار می‌گیرد بنابر این برنامه‌های سوادآموزی با رویکرد اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ادامه می‌یابد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نرخ باسوادی در استان بوشهر به 96 درصد افزایش می‌یابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات