برگزاری همایش بررسی پیامد‌های انتقال آب کارون بدون حضور مسئولان استانی/ نارضایتی دانشجویان از زمان و نحوه برگزاری همایش

رودخانه کارون عدم حضور مسئولان استانی، بی‌توجهی به طرح انتقال آب رودخانه زهره به بوشهر و زمان برگزاری برنامه از حواشی همایش بررسی پیامدهای انتقال آب کارون بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، امروز همایش بررسی پیامدهای انتقال آب کارون با حضور دکترمهدی قمشی استاد دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر حسین صمدی بروجنی دانشیار دانشگاه شهرکرد، دکتربابک مختاری دانشیار دانشگاه شهیدچمران اهواز، مهندس مسعود اسدی رئیس مجمع ملی تشکل‌های کشاورزی کشور، دکتر جاسم مرمضی رئیس پژوهشکده آبزی‌پروری جنوب کشور و مهندس رشیدی نویسنده کتب حقوقی در حوزه آب  در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.

بررسی پیامد‌های انتقال آب کارون بدون حضور رئیس و سازمان حفاظت محیط زیست و کشاورزی خوزستان

همایش بزرگ بررسی پیامدهای انتقال آب کارون با سخنرانی یک به یک اعضای حاضر به عنوان سخنران به پایان رسید. ولی آنچه که دراین همایش بیشتر از همه به چشم می‌خورد عدم حضور مسئولان استانی اعم از سرپرست استانداری، رئیس سازمان حافظت محیط زیست و نیز رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بود .

بسیاری از حاضران در همایش فکر می‌کردند که این همایش در کنار حضور اساتید علوم و دانشگاهی، مسئولان استانی نیز برای توضیح پاره ای از مسائل به ویژه عملکرد سازمان حفاظت از محیط زیست خوزستان برای رسیدگی به طرح انتقال آب کارون از سرشاخه‌ها به فلات مرکزی، حضور می‌یابند.

تنها عدم حضور مسئولان استانی دغدغه حاضران در جلسه نبود بلکه یکی از شرکت کنندگان حاضر در همایش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  گفت: متاسفانه مسئولان بومی خوزستان برای برگزاری همایش‌ها و سمینارهای علمی که موجب افزایش بار علمی دانشجویان و شرکت کنندگان می‌شود غیر منصفانه رفتار می‌کنند.

ضعیف عمل کردن مسئولان برگزار کننده در تبلیغ و زمان برگزاری به موقع همایش در سطح دانشگاه و شهر

وی افزود: دبیر کانون صنفی استادان در ابتدای سخنان خود از یک تلاش سه  هفته‌ای برای برگزاری این همایش سخن گفت در صورتی که فقط سه روز برای برگزاری این همایش آن هم به صورت ضعیف در سطح دانشگاه تبلیغ شد.

سیمین احمدی یکی از دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز نیز ضمن اعتراض به زمان برگزاری همایش گفت: چرا این همایش مهم به جای اینکه در طول سال تحصیلی برگزار شود در زمان فرجه امتحانات برگزار شده و اکثر دانشجویان خوابگاهی نیز به شهر خود رفته‌‌اند. مابقی دانشجویان نیز برای آمادگی امتحانات پایان ترم نتوانستند دراین همایش علمی شرکت کنند.

آقای فرامزی دانشجوی ارشد محیط زیست نیز ضمن اعتراض از عدم حضور مسئولان استانی به خبرنگار تسنیم گفت: ما به عنوان یک فعال و دانشجوی محیط زیست انتظار داشتیم که مسئولان استانی اعم از رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و رئیس سازمان جهاد کشاورزی برای ارائه آمار دقیق مشکلات و معضلات زیست محیطی و کشاورزی خوزستان در این همایش  حضور یابند و پاسخگویی سولات شرکت کنندگان باشند.

بی‌توجهی به پیامدهای طرح انتقال آب رودخانه زهره در هندیجان به بوشهر

خانم سلیمانی نیز نسبت به پنهان کاری برخی از مسئولان به ویژه مسئولان استانی درباره سایر مسائل زیست محیطی استان شاکی بود و در این‌باره به خبرنگار تسنیم گفت: در کنار رودخانه کارون، به رودخانه زهره در هندیجان هم توجه کنید. آب این رودخانه با انبوهی از کشاورزان و صیادان این منطقه در حال انتقال به بوشهر است.

وی ادامه داد: همان اندازه که کارون مهم و خطیر است باید رودخانه زهره را هم مهم تلقی کنند چرا که شغل اصلی شهروندان هندیجان صیادی و کشاورزی است.

سلیمانی افزود: چرا رئیس سازمان جهاد کشاورزی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و مسئولان و سایر مسئولان به تونل‌های طراحی و ساخته شده برای انتقال آب رودخانه زهره به بوشهر واکنشی نشان نمی‌دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، درحدود ساعت 11 نصفی از دانشجویان حاضر سالن همایش را ترک کردند.

انتهای پیام/ 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری همایش بررسی پیامد‌های انتقال آب کارون بدون حضور مسئولان استانی/ نارضایتی دانشجویان از زمان و نحوه برگزاری همایش» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات