طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد با 52 میلیارد تومان اعتبار در حال اجرا است

فرودگاه خرم آباد مدیر فرودگاه خرم‌آباد گفت: طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد بااعتباری بالغ‌بر ۵۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی در حال اجرا است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد اسفندیار کیانی شامگاه دوشنبه در کارگروه گردشگری استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد بابیان اینکه فرودگاه خرم‌آباد در توسعه گردشگری استان نقش مهمی دارد اظهار داشت: طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد بااعتباری بالغ‌بر 52 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی در قالب 9 پروژه در حال اجرا است.

وی افزود: 420 متر تطویل باند، جاده‌های حفاظتی، 11 هزار متر توسعه اپلن، 18 هزار متر بهسازی اپلن موجود، احداث ترمینال جدید، احداث پاویون، بهسازی بلوار فرودگاه و  به‌روزرسانی سیستم روشنایی فرودگاه در این مدت انجام‌شده است.

مدیر فرودگاه خرم‌آباد عنوان کرد: پروازهایی که از فرودگاه خرم‌آباد انجام می‌شود از هفته‌ای چهار پرواز به 28 پرواز رفت‌وبرگشت رسیده و ماهیانه یک پرواز رفت و برگشت خارجی از فرودگاه خرم‌آباد به کشور عراق، نجف و بغداد انجام می‌شود.

وی بیان کرد: آمار مسافران از  17 هزار نفر با 366 پرواز نشست‌وبرخاست به 82 هزار و 132 مسافر  و هزار و 82 پرواز در سال 94 افزایش‌یافته است.

کیانی تصریح کرد: تنها یک دفتر گردشگری در استان وجود داشت که امسال این دفاتر به پنج‌ دفتر افزایش‌یافته،  تاکسی‌های موجود در فرودگاه خرم‌آباد از هشت‌ تا به 32 تاکسی رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در خرم‌آباد چارتر کننده پرواز نداریم و چارتر کننده‌ای که در استان فعالیت دارد مشهدی است؛ باوجوداینکه مدیریت ارشد استان برای پرواز کیش و عسلویه با شرکت هواپیمایی تابان هماهنگی کردند ولی به دلیل نبود چارتر کننده این امر محقق نشد.

کیانی گفت: سال گذشته بین 10 تا 12 هزار مسافر از طریق فرودگاه خرم‌آباد به مشهد، هزار و 300 مسافر به نجف سفر کرده‌اند و 13 پرواز به بغداد و نجف انجام شد و با وجود اینکه پروازهایی به مشهد و عراق داشته‌ایم ولی ورودی به استان انجام‌نشده است که باید منابع مالی به دفاتر گردشگری تزریق و هدایت شوند.

وی اظهار داشت: سال گذشته شش میلیارد تومان جهت پرداخت هزینه انشعابات و موارد دیگر صرف شد درحالی‌که درآمد فرودگاه کمتر از یک میلیارد تومان بود.

مدیر فرودگاه خرم‌آباد بابیان اینکه می‌توانیم در هر یک و نیم ساعت یک پرواز در فرودگاه خرم‌آباد انجام دهیم افزود: در سال‌های اخیر بیش از 100 میلیارد تومان دستگاه ناوبری نصب‌شده و اگر ظرفیت‌های فرودگاه خرم‌آباد استفاده نشود دستگاه‌ها قدیمی و باید کنار گذاشته شوند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد با 52 میلیارد تومان اعتبار در حال اجرا است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات