انتقاد کواکبیان نسبت به نحوه اعلام تأیید اعتبارنامه نمایندگان

مصطفی کواکبیان نسبت به نحوه اعلام تأیید اعتبارنامه نمایندگان انتقاد کرد. به گزارش نامه نیوز، منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکری، گفت: مطابق ماده 3 آیین‌نامه داخلی این نحوه رأی‌گیری که یکجا برای همه شعبه‌ها رأی‌گیری کنند خلاف آیین‌نامه داخلی است. ما باید تک‌تک عزیزان را بشناسیم؛‌ من می خواهم نمایندگان حوزه‌های انتخابیه را بشناسم.

او ادامه داد: در مجلس هشتم نیز تک‌تک نمایندگان معرفی و اعتبارنامه آن ها رأی‌گیری می‌شد. این که ما می‌خواهیم کارمان تندتر انجام شود و به انتخاب هیأت رئیسه برسیم به نظرم صحیح نیست.

لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت به کواکبیان توضیح داد که روند آیین‌نامه داخلی تغییر کرده و همه اعتبارنامه‌ها به صورت یکجا بررسی می‌شود.

وی گفت: وقتی گزارش شعب مثل گزارش کمیسیون می ماند و بر اساس ‌آیین‌نامه که تغییر کرده اگر گزارش کمیسیون 100 ماده هم داشته باشد همه آن‌ها بررسی و یکجا بررسی می‌شود، در مورد شعب هم همین است و کسی در مجلس حق اعتراض ندارد چون باید قبلاً اعلام می‌کرد.

لاریجانی همچنین توضیح داد: مطابق تغییر آیین‌نامه همین رویه در پیش گرفته می‌شود. در مجلس هشتم و نهم که شما در مجلس هشتم بودید به صورت تک‌تک بررسی می‌شد و وقت زیادی هم می‌گرفت اما حال آیین‌نامه تغییر کرده و ما با معاونت قوانین هم صحبت کرده‌ایم. در هیأت رئیسه نیز نظرمان همین است.


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد کواکبیان نسبت به نحوه اعلام تأیید اعتبارنامه نمایندگان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات