کارشناس مسائل راهبردی: پیام ریاست آیت‌الله جنتی برای هاشمی رفسنجانی مشخص است

کارشناس مسائل راهبردی: پیام ریاست آیت‌الله جنتی برای هاشمی رفسنجانی مشخص است

تسنیم/ کارشناس مسائل راهبردی تأکید کرد: پیام انتخاب ریاست مجلس برای هاشمی رفسنجانی این بود که مجلس خبرگان انقلابی است و انقلابی فکر و عمل می‌کند.

رضا سراج کارشناسی مسائل راهبردی با اشاره به انتخاب آیت الله جنتی به‌عنوان رئیس خبرگان، اولین پیام این انتخاب را یأس و نا‌امیدی دشمنان دانست.

وی افزود: غربیها به‌دنبال این بودند که دوگانه «تند‌رو ــ میانه‌رو» را در ایران ایجاد کنند و جریان انقلابی را با بر‌چسب تند‌رو از عرصه انقلاب به حاشیه برانند تا بتوانند جریان به‌اصطلاح میانه‌رو ــ یا به‌تعبیری وادادگان داخلی ــ را وارد مجلس خبرگان کنند.

سراج با تأکید بر اینکه آنها برای این کار کمپین رأی منفی را به راه انداختند و برخی هم در این جریان با آنها به‌ویژه انگلیس خبیث همراهی کردند، یادآور شد: غربیها انتظار داشتند راه‌اندازی کمپین رأی منفی علاوه بر اینکه مانع ورود نیروهای انقلابی به مجلس می‌شود، با حاکم کردن نیروهای وا‌داده در مجالس شورای اسلامی و خبرگان، امتیازات و برجامهای دیگری را نصیب خود کنند.

وی تأکید کرد: علی‌رغم کمپین رأی منفی و اقداماتی که برای حذف نیروهای انقلابی انجام دادند اما برآیند انتخاب رئیس خبرگان این بود که مجلس خبرگان مجلسی کاملاً انقلابی است که البته آقای هاشمی بنا به دلایل کاملاً مشخص و به‌خلاف دوره‌های قبل، این بار در آن کاندیدا نشد.

این کارشناس مسائل راهبردی با بیان اینکه انتخاب رئیس مجلس خبرگان علاوه بر پیامی که برای غربیها داشت، پیام معناداری هم برای هاشمی رفسنجانی داشت، گفت: هاشمی رفسنجانی خیلی تلاش کرد تا فضای مجلس خبرگان را دوقطبی و رقابت را جناحی کند و سیاست ثبت‌نام برای خبرگان را راه انداخت تا هزینه بررسی صلاحیتها را برای شورای نگهبان افزایش دهد.

سراج با تأکید بر اینکه هاشمی با کمپین رأی منفی بی‌بی‌سی و صدای آمریکا همراهی کرد، اظهار کرد: در شهرستانها برای مخالفان وی رقیب‌سازی کردند تا رأی نیاورند و لیست جدا‌گانه‌ای در مقابل لیست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم داد اما انتخاب ریاست مجلس خبرگان نشان داد برنامه‌های هاشمی شکست خورده است. مهم‌ترین پیام انتخاب ریاست مجلس برای هاشمی رفسنجانی، این بود که مجلس خبرگان انقلابی است و انقلابی فکر و عمل می‌کند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارشناس مسائل راهبردی: پیام ریاست آیت‌الله جنتی برای هاشمی رفسنجانی مشخص است » اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات