آمار قاچاق سیگار در جهان

آمار قاچاق سیگار در جهان

فارس/ دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات گفت: یک عدد از هر 10 نخ سیگار قاچاق می‌شود در حالی که اگر متوقف شود دولت‌ها سالانه 31.3 میلیارد دلار افزایش درآمد خواهند داشت و تا سال 2030 از وقوع 164 هزار مورد مرگ در سال جلوگیری خواهد شد.

محمدرضا مسجدی گفت: یک عدد از هر 10 نخ سیگار و حجم عظیمی از محصولات دخانی مصرفی در جهان از کانال‌های غیررسمی و غیرقانونی مبادله می‌شود.

وی افزود: خسارت ناشی از دست دادن درآمد سالیانه حدود 40.5 میلیارد دلار برآورد شده است. این درحالی است که قاچاق دخانیات در کشورهای با درآمد پایین و متوسط بیشتر از کشورهای با درآمد بالا وجود دارد.

دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات گفت: چنانچه تجارت غیرقانونی محصولات دخانی متوقف شود. دولت‌ها به طور سالیانه 31.3 میلیارد دلار افزایش درآمد داشته و تا سال 2030 از وقوع 164 هزار مورد مرگ در سال جلوگیری خواهد شد که بیشترین سهم آن در کشورهای با درآمد پایین و متوسط خواهد بود.

وی افزود: خسارت تجارت غیرقانونی سیگار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا معادل دست دادن درآمد سالیانه مالیات بیشتر از 10 میلیارد یورو است.

مسجدی گفت: قاچاق محصولات دخانی موجب به دام انداختن افراد جوان در تجربه نمودن و مصرف این محصولات است و تجارت غیرقانونی محصولات موجب از دست دادن درآمد مالیاتی دولتها می‌شود.

دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات تصریح کرد: تحقیقات سازمان جهانی بهداشت در بین 76 کشور جهان نشان داده است که رابطه معکوس سهم قاچاق کالای دخانی در بازار با میزان افزایش مالیات و قیمت این محصولات وجود دارد.

وی ادامه داد: در این کشورها همزمان با افزایش مالیات و قیمت محصولات دخانی، با انجام اقدامات امنیتی کنترلی میزان قاچاق این محصولات کاهش و از طرفی درآمد دولت‌ها افزایش یافته است.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمار قاچاق سیگار در جهان » اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات