افغانستان: از «طالبان پاکستانی» حمایت نمی‌کنیم

 به گزارش مشرق، اظهارات خواجه آصف وزیر دفاع پاکستان در مورد حضور طالبان پاکستانی در خاک افغانستان و حمایت دولت کابل از آنها منجر به واکنش‌های مقامات افغان شده است.
 
دواخان مینه پال معاون سخنگوی ریاست‌جمهوری افغانستان در سخنانی ادعای وزیر دفاع پاکستان مبنی بر همکاری کابل و دهلی‌نو برای حمایت از طالبان پاکستانی را رد کرد.
 
وی در پاسخ به این اظهارات گفت: موضع حکومت افغانستان این است که تروریسم خوب و بد وجود ندارد.
 
وی تصریح کرد: در حال حاضر دولت افغانستان در حال جنگ علیه تروریسم است و در هیچ شرایطی از تررویست‌ها حمایت نخواهد کرد.
 
وزیر دفاع پاکستان گفته بود که دولت کابل و دهلی‌نو در همکاری اطلاعاتی با یکدیگر در خاک افغانستان گروه تحریک طالبان پاکستان را علیه این کشور تشویق و تقویت می‌کند.
 
خواجه آصف اذعان داشت: با وجودی که تحریک طالبان پاکستان در افغانستان پایگاه دارد، هیچ یک از نیروهای بین‌المللی و حتی نیروهای آمریکایی علیه این گروه عملیات انجام نمی‌دهند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افغانستان: از «طالبان پاکستانی» حمایت نمی‌کنیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات