ترقی: اصلاح طلبان توهم نزنندبه گزارش جهان، حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس دهم، اظهار داشت: هیئت‌رئیسه موقت تا اندازه‌ای وضع جناح‌های سیاسی موجود و گرایشات نمایندگان مجلس را مشخص کرد.

وی افزود: به نظر می‌رسد در آینده یک هم‌افزایی و همکاری مناسبی بین نمایندگان در راستای رشد کشور و توجه به  مسائل اساسی وجود داشته باشد.البته این امر مشروط بر آن  است که گروههای سیاسی از بیرون مجلس، برخورد و چالش بین فراکسیونهای مختلف را به وجود نیاورند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: توهمی که در اثر آرای تهران بوجود آمد، موجب شد تا اصلاح طلبان محاسبات دقیق خود را از دست بدهند و تصور کنند که آنچه در تهران و آن هم با کمک عوامل مخالف نظام به دست آمده در داخل مجلس نیز قابل دست یابی باشد. در حالی که این تصور،  اشتباه بود. نمایندگان زمانی که وارد مجلس می‌شوند و قسم یاد می‌کنند نماینده کل ملت تلقی می‌شوند نه نماینده جناح و گروه خاص.

ترقی افزود: پایبندی آنها به تعهدات تشکیلاتی نمی‌تواند نسبت به مصالح ملی ارجح شود و نمایندگان نشان دادند که اگرچه بصورت مستقل وارد رقابت انتخاباتی شدند اما گرایش آنها، گرایش اصول‌گرایانه است و گرایش اصلاح‌طلبانه همان 106 نفر هستند و بقیه افراد نیز بر اساس مصالح و منافع ملی تصمیم‌گیری و موضع آنها مبتنی بر تشخیص مصالح کشور است.

وی در پایان تاکید کرد:نتیجه انتخابات هیئت رئیسه ایجاب می‌کند که اصلا‌ح طلبان از توهم «پیروزپنداری» فاصله بگیرند و جایگاه واقعی خود را دریابند و بر اساس همان جایگاه مدعی و موضع بگیرند.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترقی: اصلاح طلبان توهم نزنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات