واردات برنج بلامانع شدبه گزارش جهان، جمال مدرسی در گفت‌وگو با فارس گفت: ثبت سفارش و واردات برنج از چهارم آذر سال ۱۳۹۴ آزاد بوده و هیچ گونه مصوبه جدیدی برای واردات آن به تازگی ابلاغ نشده است.

وی  افزود: به دنبال تصویب شورای اقتصاد، وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت واردات برنج  و ثبت سفارش آن را از آذرماه سال 94 تا پایان تیرماه امسال آزاد اعلام کرد.

مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: البته در راستای حمایت از تولید داخلی تعرفه 40 درصدی برای واردات برنج منظور شده و علاوه بر آن واردکنندگان باید به ازای هر کیلوگرم واردات برنج مبلغ 500 تومان مابه‌التفاوت به گمرک جمهوری اسلامی ایران بپردازند.

مدرسی بیان داشت: واردات و ثبت سفارش برنج به مدت 4 ماه و در فصل برداشت برنج در راستای حمایت از تولید داخلی ممنوع است.

وی بیان داشت: مطابق قانون، هیچ واردکننده‌ای مجاز به واردات در 4 ماه مرداد، شهریور، مهر و آبان که فصل برداشت این محصول است، نیست.

مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی گفت: بنابراین واردکنندگانی که موفق به واردات برنج تا پایان مهلت قانونی نمی‌شوند، باید واردات برنج را به بعد از فصل برداشت یعنی آذرماه 95 موکول کنند.

مدرسی بیان داشت: هیچ گونه محدودیتی در واردات برنج نیست، اما مقدار آن برای جلوگیری از ضربه به تولید کنترل می‌شود.

وی میزان نیاز وارداتی به برنج را یک میلیون تن تا یک میلیون و 200 هزار تن عنوان کرد و افزود: با تعرفه 40 درصد و مابه‌التفاوت 500 تومانی حداقل قیمت تمام شده هر کیلو برنج وارداتی 4500 تومان است.

مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت تمام شده برنج وارداتی مانعی برای واردات بیش از اندازه این محصول است، گفت: با این قیمت، تولید‌کننده برنج ایرانی هم قدرت رقابت خود را حذف می‌کند.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واردات برنج بلامانع شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات