بدهی دولت به ذرت‌کاران اعلام شدبه گزارش جهان، عباس والوزی در گفت‌وگو با فارس درباره پرداخت پول خرید تضمینی ذرت‌ کشاورزان خوزستانی گفت: متاسفانه هنوز موفق به پرداخت پول ذرت‌کاران خوزستانی نشده‌ایم، زیرا اعتبار آن تخصیص نیافته است.

معاون شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه این موضوع در حال پیگیری است، افزود: به محض دریافت تخصیص اعتبار، پول ذرت‌کاران پرداخت می‌شود.  

والوزی با بیان اینکه ذرت‌ خوزستانی‌ها سال گذشته برای اولین بار و به صورت آزمایشی در بورس کالا عرضه شد، گفت: به دنبال این اقدام ذرت‌کاران پول فروش ذرت را از بورس کالا دریافت کرده‌اند، اما هنوز موفق به اخذ مابه‌التفاوت قیمت عرضه ذرت در بورس و نرخ تضمینی نشده‌اند.

وی با بیان اینکه این مابه‌التفاوت باید توسط دولت پرداخت شود، تصریح کرد: پول خرید تضمینی ذرت سایر استان‌ها سال گذشته به طور کامل به کشاورزان پرداخت شده، اما بخشی از مطالبات ذرت‌کاران خوزستانی هنوز پرداخت نشده است.

معاون شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه 190 هزار تن ذرت در بورس کالا عرضه شد، گفت: مطالبات ذرت‌کاران خوزستانی بابت فروش این محصول از دولت 60 میلیارد تومان بوده که 20 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی بیان داشت: سال گذشته 310 هزار تن ذرت در سایر استان‌ها به نرخ تضمینی خریداری شد که تمام مطالبات کشاورزان هم پرداخت شد.

والوزی گفت: امیدوارم با رفع معایب و اشکالات اجرای عرضه ذرت در بورس کالا امسال این طرح به خوبی اجرا شود.

معاون شرکت پشتیبانی امور دام در پاسخ به این سوال که بعد از گذشت 5 ماه از فروش این محصول توسط کشاورزان و عرضه آن در بورس کالا، بالاخره چه زمانی پول کشاورزان پرداخت می‌شود، کفت: امیدواریم هر چه زودتر مطالبات کشاورزان پرداخت شود.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بدهی دولت به ذرت‌کاران اعلام شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات