پارسال صنایع دریایی ایران چقدر موفق بود؟به گزارش جهان به نقل از تسنیم، تیرماه سال گذشته حسین فاضل مدیرعامل سابق صندوق صنایع دریایی از اختصاص 2000 میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت کشتی خبر داده و گفته بود: همچنین امسال (سال 94) تا سقف 200 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

در حالی فاضل بهمن ماه سال گذشته از صندلی مدیریت صندوق توسعه صنایع دریایی خداحافظی کرد و فرصت ارائه گزارش عملکرد 12 ماهه را پیدا نکرد که مدیرعامل جدید این صندوق بخشی از دستاوردهای سال 94 را تشریح کرد.

 بر اساس اظهارات مظفری امسال 2000 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه صنایع دریایی اختصاص می یابد. وی با اشاره به تسهیلات ساخت شناور در سال 94 گفت: از مجموع 10 پرونده درخواست شده در این حوزه با 4 پرونده موافقت شده و حدود 170 میلیارد ریال تسهیلات به آنها تخصیص داده شده است.

وی با اشاره به تسهیلات 74 میلیارد ریالی در سال  93و مقایسه‌ آن با 309 میلیارد ریال سال 94 گفت: مقایسه بین این سال ها حاکی از رشد 400 درصدی تسهیلات در صندوق توسعه صنایع دریایی بوده و عملکرد ما در سال گذشته نشان‌ می دهد صندوق سعی کرده به نسبت نیازها به آنها پاسخ دهد.

وی همچنین از ارائه 2000 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه صنایع دریایی در سال جاری (95) خبر داده است.

به گزارش تسنیم، گرچه مظفری از رشد 400 درصدی تسهیلات پرداختی از سوی صندوق توسعه دریایی خبر داده، اما وی یا فراموش کرده یا این که نخواسته است به هدف گذاری سال 94 این صندوق و عملکرد 12 ماهه آن اشاره کند.

بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته و اعلام مدیرعامل سابق باید در سال 94 بالغ بر 2000 میلیارد ریال تسهیلات به صنایع دریایی اعطا می شد. این در حالی است که مظفری از پرداخت 170 میلیارد ریال تسهیلات در سال 94 خبر داده است. یعنی تحقق حدود 8.5 درصدی هدف گذاریهای صندوق صنایع دریایی.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پارسال صنایع دریایی ایران چقدر موفق بود؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات