تولد نرم افزار پیام رسان بومی قابل رقابت با نمونه‌های خارجیبه گزارش جهان، در پي مصوبه اخیر شوراي عالي فضاي مجازي, مدير عامل سازمان فضاي مجازي سراج اعلام نمود در صورتي كه زيرساخت هاي سخت افزاري نگهداري ديتا در داخل كشور فراهم گردد نرم افزار پيام رسان كاملا بومي كه توسط متخصصان داخلي طراحي گرديده  و داراي قابليت هاي قابل رقابت با پيام رسان هاي خارجي مي باشد در سال جاري به بهره برداري خواهد.

گفتنی است در جلسه روز شنبه شورایعالی فضای مجازی شرکت های خارجی پیام رسان فعال در داخل برای ادامه فعالیت خود ملزم خواهند شد تا همه اطلاعات و فعالیت مرتبط با شهروندان ایرانی را به داخل منتقل کنند.

 در پی بررسی وضعیت پیام رسان های اجتماعی با تکیه بر رهنمودها و دغدغه های مقام معظم رهبری در مرکز ملی فضای مجازی، سند در اولویت قراردادن این مباحث در جلسه بررسی و بخش هایی از آن، توسط اعضای شورا تصویب شد.بر این اساس مقرر شد به تدریج و طی یک دوره گذار یک ساله، شبکه های پیام رسان بومی در داخل ادامه یابد و با حمایت و ارائه تسهیلات به این شبکه ها، شرایط رقابتی با شبکه های برخط خارجی فراهم شود.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولد نرم افزار پیام رسان بومی قابل رقابت با نمونه‌های خارجی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات