افزایش هنگفت بودجه امنیتی اسراییلبه گزارش جهان، تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه خبر داد، کمیسیون مالی کنست رژیم صهیونیستی روز دوشنبه با تخصیص  13.2  میلیارد شکل معادل 3.4 میلیارد دلار اضافی برای بخش‌های نظامی و امنیتی این رژیم موافقت کرد.

کمیسیون مالی کنست  7 میلیارد و 582 شکل از کل این مبلغ را برای هزینه‌های امنیتی این رژیم تخصیص داد اما به طور مشخص به جزئیات آن اشاره نکرد، در عین حال منابع دولتی اعلام کردند مقصود از آن  سرویس‌های اطلاعاتی (موساد) و دستگاه امنیت داخلی (شین بت)‌ است.

کنست  رژیم صهیونیستی  مابقی 7 میلیارد  و 582  میلیون شکل از کل مبلغ اضافی  13.2 میلیارد شکل را برای ارتش و هزینه‌های نظامی اسرائیل  تخصیص داد و قرار است  برخی از این منابع مالی از کمک‌های مالی سالانه آمریکا و ذخایر بودجه  عمومی اسرائیل تامین شود.

در حالی کنست اسرائیل با تخصیص بودجه اضافی  برای بخش های دفاعی و نظامی  موافقت کرد  که برخی از نمایندگان احزاب مخالف دولت، کنست را  متهم کردند مسائل نظامی را بر هزینه‌های اجتماعی اسرائیل ترجیح می‌دهد و همزمان با افزایش بودجه نظامی اسرائیل، بودجه‌های  بخش‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش هنگفت بودجه امنیتی اسراییل» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات