آل خلیفه درصدد به چالش کشاندن اراده ملت بحرین است

به گزارش «شيعه نيوز»، دکتر "راشد الراشد" از مخالفان سرشناس بحرینی و از رهبران حزب العمل الاسلامی بحرین، به بررسی اقدام اخیر رژیم آل خلیفه در افزایش حکم حبس "شیخ علی سلمان" دبیر کل حزب الوفاق بحرین از 4 سال به 9 سال پرداخت.

وی در این مصاحبه گفت: این اقدام رژیم آل خلیفه در راستای تشدید اقدامات امنیتی و ارسال پیام به داخل با این محتوا است که هرگونه درخواست برای دموکراسی و آزادی و آزادی بیان در بحرین با شدت برخورد می شود. از سوی دیگر، رژیم آل خلیفه قصد دارد با این اقدام پیامی را نیز به جامعه بین الملل ارسال کند که اوضاع در داخل این کشور تحت سیطره قرار دارد اما این رژیم با این اقدام خود قصد داشت که سرمه به چشم بزند اما آن را کور کرد. چون این رژیم چشم بسته در حال صدور احکام علیه شهروندان است. از سوی دیگر امروز چندین جوان دیگر به زندان‌های طولانی مدت از جمله حبس ابد محکوم شدند.

بیش از 5 هزار فعال بحرینی در زندان‌های آل خلیفه به سر می‌برند

دکتر راشد الراشد اضافه کرد: امروز بیش از 5 هزار فعال بحرینی در زندان‌های رژیم آل خلیفه قرار دارند و این رژیم بدون اهمیت دادن به درخواست‌های بین‌المللی در پرداختن به خواسته ملت، همچنان به تشدید اقدامات امنیتی و سرکوب‌ها علیه ملت ادامه می‌دهد. رژیم آل خلیفه همچنان به ماندن در قدرت و عدم کوتاه آمدن در برابر ملت هر چند که بهای آن هر میزان که باشد، ادامه می‌دهد. امروز تمامی سران و نمادهای گروه‌های مخالف در زندان به سر می‌برند.

ملت بحرین هیچ گزینه‌ای جز ادامه انقلاب برای سرنگون کردن رژیم آل خلیفه ندارد

وی اضافه کرد: امروز ملت بحرین دیگر هیچ گزینه‌ای به جز ادامه و اصرار بر ادامه انقلاب برای سرنگون کردن این رژیم در برابر خود نمی‌بیند تا ملت بتواند آن چیزی را که این رژیم آن را نابود کرده ترمیم و بازسازی کند. مضاعف کردن مدت زمان حبس شیخ علی سلمان در واقع به چالش کشاندن اراده ملت بحرین است و رژیم با این حکم نشان داد که آنها در یک سو قرار دارند و ملت بحرین در سوی دیگری قرار گرفته‌اند.

ملت بحرین هیچگونه صداقتی از انگلیس در همدردی با خواسته‌های مشروعش ندیده است

در حالی که امروز "فیلیپ هاموند" وزیر امور خارجه انگلیس در بحرین به سر می‌برد، مدعی شد که موضوع افزایش میزان حکم حبس شیخ علی سلمان را پیگیری می‌کند. دکتر راشد الراشد در واکنش به این سخنان وزیر خارجه انگلیس گفت: ملت بحرین هیچگونه صداقتی از مقامات انگلیس در همدردی با خواسته‌های مشروع بحرینی‌ها شاهد نبوده‌ است. نظام انگلیس در واقع چتر حمایتی برای این رژیم دیکتاتوری و سرکوبگر است. مقامات انگلیسی گاهی انتقاداتی از اقدامت رژیم می کنند اما در واقع این اقدامات آنها ایجاد سوپاپ اطمینان یا به عبارت دیگر کاهش خشم و غضب ملتی است که خشم آنها در آستانه انفجار قرار گرفته است.

انقلاب بحرین معیارهای دوگانه انگلیس و آمریکا را رسوا کرد

وی تاکید کرد: انگلیسی‌ها صادق نبوده و دروغگو هستند و آمریکایی‌ها نیز چنین هستند و انقلاب ملت بحرین آشکارا معیارهای دوگانه اینگونه کشورها را رسوا کرد. انگلیس و آمریکا همیار و کمک رژیم‌های دیکتاتوری هستند که منفور ملت‌هایشان هستند. آنها از رژیمی حمایت می‌کنند که همه ملت خواستار کناره گیری و حتی قصاص آنها به دلیل جنایت‌هایی که علیه مردم و بیگناهان مرتکب شده، را دارد.

این عضو برجسته حزب العمل الاسلامی بحرین اضافه کرد: انتظار می‌رفت که انگلیس و  آمریکا از ارزش‌های انسانی و آزادی که مدعی آن هستند حمایت می‌کردند اما نه تنها که این اقدام را انجام ندادند بلکه به این رژیم در سرکوب مردم کمک کرده و به آن تسلیحات داده و در عرصه اطلاعاتی نیز به این رژیم کمک کردند.

انتهای پیام/654

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آل خلیفه درصدد به چالش کشاندن اراده ملت بحرین است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات