انجمن علمی واژه پژوهی در دانشگاه یاسوج ایجاد می‌شود

به گزارش ایرنا ابوالفضل علیشاهی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در پی برگزاری موفق همایش واژه پژوهی در دانشگاه یاسوج برای نخستین بار در کشور دبیرخانه این همایش درصدد ایجاد و راه اندازی انجمن علمی واژه پژوهی است.
علیشاهی به استقبال پژوهشگران، محققان، اساتید و دانشجویان سراسر کشور از این همایش اشاره کرد و گفت: کارشناسان و صاحب نظران زیادی در کشور به صورت تخصصی در زمینه واژه پژوهی کار می کنند و می توان با ایجاد این انجمن، مباحث و نظرات را به صورت تخصصی تر مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.
وی بیان کرد: راه اندازی این انجمن علمی نقش موثری در تقویت همکاری های بین دانشگاهی دارد.
علیشاهی بیان کرد: وزارت علوم مرجع صدور مجوز این انجمن است که با توجه به نیاز دانشگاهها به مقوله پژوهش و توان دانشگاه یاسوج در این حوزه، امیدواریم در اعطای این مجوز تسریع شود.
عضو هیئت علمی گروه الهیات دانشگاه یاسوج با بیان اینکه نشریه تخصصی در زمینه واژه پژوهی در کشور وجود ندارد اظهار داشت: بسیاری از مقالات در این حوزه به صورت پراکنده در دیگر نشریات منتشر می شود که در صورت داشتن نشریه تخصصی می توان به صورت مستقل و در فضایی تخصصی تر این موضوع را دنبال کرد.
علیشاهی با اشاره به دستاوردهای نخستین همایش واژه پژوهی در دانشگاه یاسوج گفت: سخنرانان اصلی مراسم مباحث خوبی را مطرح کردند که برای محققان این حوزه می تواند راهگشا باشد.
6110

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انجمن علمی واژه پژوهی در دانشگاه یاسوج ایجاد می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات