مکتب امام(ره) راهنمای امت اسلامی در عرصه حق طلبی است/آمادگی سپاه برای برگزاری شکوهمند مراسم ارتحال

به گزارش ایرنا از روابط عمومی کل سپاه، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف این مطلب را در آستانه گرامیداشت بیست وهفتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) معمار کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.
وی افزود: حفظ خط و سیره حضرت امام(ره) و صیانت از میراث گرانقدر ایشان یعنی اصل ولایت مطلقه فقیه برای جلوگیری از هرگونه تحریف و بدعت در مسیر انقلاب اسلامی امری ضروری و تضمین کننده صیانت جامعه اسلامی از گزند فتنه‌ها و حوادث ناشی از توطئه‌های دشمنان اسلام ناب علیه کشور است.
سردار شریف ادامه داد: در منظومه اندیشه امام(ره) و مواریث فکری و فقهی معمار کبیر انقلاب، اصل ولایت فقیه و دکترین استکبارستیزی از اهمیت و درخشش خاصی برخوردار است.

** دکترین ولایت فقیه ارمغان امام(ره) در عرصه حکومت داری است
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دکترین ولایت فقیه را ارمغان امام خمینی (ره) در عرصه حکومت داری برای امت اسلامی قلمداد و تصریح کرد: امام خمینی(ره)، دکترین ولایت فقیه را در زمانه‌ای مطرح و برجسته سازی کرد که جهان تحت تأثیر دوگانه آمریکا - شوروی و اومانیسم غربی و سوسیالیسم شرقی به موجودی منفعل و برده تبدیل شده بود.
سردار شریف، صیانت از این دو شاخصه مهم در گفتمان امام(ره) را یک نیاز راهبردی و پیش برنده به سوی اهداف و آرمان‌های انقلاب دانست و گفت: انتخاب و باور گزینشی اندیشه‌ها و مؤلفه‌های فکری و عملی حضرت امام(ره) و غفلت از تمرکز بر تمامیت منظومه اندیشه‌های ایشان، امر ناصواب و بیانگر نوعی دغل بازی و شیادی در نگاه به آن شخصیت جاودانه و ماندگار و الهام بخش است که مواردی از آن طی سال‌های گذشته تأسف عمیق رهروان و شیفتگان واقعی امام(ره) و دلسوزان انقلاب و نظام را در پی داشته است.
مسئول روابط عمومی کل سپاه، دکترین ولایت فقیه امام خمینی(ره) و رهبری حکیمانه، مدبرانه و شجاعانه ولی فقیه زمان، مقام معظم رهبری را بزرگ‌ترین مانع پیش روی جبهه دشمن بویژه شیطان اکبر آمریکای جنایتکار معرفی کرد و افزود: با گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب، دکترین ولایت فقیه شاداب تر و پویاتر از گذشته، جایگاه و نقش خود را در حفظ استحکام نظام دینی و وحدت و وفاق ملی ایفا و تأثیرات تعیین کننده خود در سطح منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای را به خوبی آشکار کرده است.

** رهبر معظم انقلاب ادامه دهنده واقعی راه امام(ره) هستند
سردار شریف رهبری معظم انقلاب را تلالو و ادامه دهنده واقعی و شایسته راه امام خمینی(ره) دانست و تصریح کرد: تاریخ 27 سال اخیر انقلاب اسلامی ایران به نیکی شهادت می دهد مقام معظم رهبری علاوه بر اینکه ادامه دهنده صدیق و شجاع راه امام و راهبردهای معمار کبیر انقلاب اسلامی بوده‌اند، با طرح موضوعات جدید و متناسب با مقتضیات و شرایط زمانی، رویکرد نوینی از قابلیت‌ها و کارایی اسلام ناب، مقتدر و انقلابی را در معرض آحاد ملل و جوامع بویژه نسل جوان در جامعه اروپا و آمریکا قرار داردند.

** سپاه ابتکار راهبردی امام(ره) است
وی سپاه را مولود انقلاب اسلامی و ابتکار راهبردی امام خمینی(ره) دانست و تأکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با پیروی از وصایا، سفارشات و منویات امامین انقلاب در صحنه‌های مختلف دفاع از انقلاب و نظام حضور فعال و تکلیف محور خود را در تداوم بخشیده و اجازه نخواهد داد آرمان‌ها و ارزش‌های دینی و انقلابی آماج دشمن قرار گیرد.

** آمادگی سپاه برای برگزاری باشکوه مراسم سالگرد ارتحال امام(ره)
مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به اهتمام سپاه در برگزاری هر چه شکوهمند مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) و ابلاغیه سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در این راستا گفت: مجموعه حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه با الهام از منویات رهبری معظم انقلاب در ایام سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) برگزاری نشست‌های بصیرت افزایی با هدف تبیین و روشنگری روند شکل‌گیری، پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی و نقش امام(ره) در این فرایند بسیار مهم تاریخی و به ویژه تبیین ابعاد و زوایای شخصیت معمار کبیر انقلاب اسلامی را در دستور کار خود قرار داده که جلسات منسجم و متعددی در سطح رده‌های سپاه و بسیج در سراسر کشور در حال برگزاری است.
سردار شریف با تشریح اقدامات و برنامه‌ریزی سپاه و بسیج در قالب قرارگاه شهید فهمیده افزود: این قرارگاه مأموریت دارد که نسبت به بکارگیری رده‌های امنیتی، نظامی و انتظامی و ایجاد هماهنگی و هدایت متمرکز فعالیت سازمانها و دستگاه های مسئول مرتبط در حوزه‌های مختلف با هماهنگی ستاد مرکزی ارتحال حضرت امام(ره) در تأمین امنیت و برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم اقدام کند.
وی ادامه داد: اعزام زائران به مرقد مطهر حضرت امام(ره) و ارائه خدمات ترابری و پذیرایی به آنها با بهره گیری از ظرفیت گسترده بسیج در دستور کار سپاه های استانی و مراکز بسیج در سراسر کشور قرار دارد.
سخنگوی سپاه، فعال کردن کمیته های تخصصی قرارگاه شهید فهمیده در قالب مأموریت های محوله و بکارگیری هفت بالگرد هوانیروز سپاه در این زمینه را از دیگر اقدامات سپاه در برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم ارتحال امام(ره) برشمرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همکاری و مشارکت سایر نهادها و دستگاههای مسئول بویژه نیروی انتظامی، تأمین امنیت مراسم و حفاظت از حرم مطهر و محیط پیرامونی آن را با بکارگیری نیروهای پایور و دانش آموختگان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) برعهده دارد که با یاری خداوند متعال و کمک مردم شریف ایران این مأموریت را به بهترین شکل به انجام خواهد رساند.
وی از راه اندازی ستاد گمشدگان در محدوده حرم مطهر توسط نیروی هوا فضای سپاه خبر داد و اظهار کرد: راه‌اندازی پست های امداد و اورژانس در محدوده حرم مطهر و نظارت بر امنیت غذایی زائران و آماده‌سازی بیمارستانهای سپاه از جمله بیمارستان فوق تخصصی بقیه الله در تهران برای پاسخگویی به نیازهای امداد و درمان از دیگر اقدامات سپاه در خدمت رسانی هر چه بیشتر و بهتر به زائران و دوست‌داران حضرت امام (ره) است.
مسئول روابط عمومی کل سپاه، بکارگیری عوامل دژبان کل سپاه در مسیرهای منتهی به حرم مطهر حضرت امام(ره) بمنظور تسهیل تردد خودروهای سازمانی و نیز زائران و تعامل و هماهنگی با نیروی انتظامی در این خصوص را از دیگر اقدامات سپاه در برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی(ره) برشمرد و افزود: قرارگاه شهید فهمیده با فعال سازی ستاد آبرسانی مراسم، نیازهای زائران و شرکت کنندگان در بیست و هفتمین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی را رفع خواهد کرد.
سردار شریف همچنین از تشکیل ستاد پشتیبانی مراسم در حرم مطهر توسط معاونت آماد و پشتیبانی سپاه خبر داد و گفت: همچنین توزیع اقلام و بسته‌های فرهنگی ویژه زائران با تمرکز بر شخصیت شناسی حضرت امام(ره) در این ایام توسط سپاه های استانی و رده های اعزام کننده صورت می پذیرد.
اجتمام(1) ** 7029 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مکتب امام(ره) راهنمای امت اسلامی در عرصه حق طلبی است/آمادگی سپاه برای برگزاری شکوهمند مراسم ارتحال» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات