شبکه‌سازی منسجم‌ شرکت های نوپای فناور باسیلیکون ایرانی

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی صفاری‌نیا درخصوص برگزاری اولين نشست سيليكون ايران که همزمان با نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس۲۰۱۶ برگزار شد، افزود: با ایجاد فرضیه نوآوری باز، در سطح جهانی دسترسی به اطلاعات، خلق ایده و یافتن نظریه‌های جدید برای همه افراد و شرکت‌ها فراهم شده و بيشتر دولت‌ها هم به سمت اقتصادهای مبتنی بر شرکت‌های کوچک و متوسط روی آورده‌اند.

وی ادامه داد: شرکت‌های بزرگ به‌جای ایجاد یا توسعه واحدهای خودشان به سمت برون‌سپاری فعالیت‌های تحقیق و توسعه به سمت شرکت‌های نوپا و استارتاپی روی آورده‌اند به نحوی که بتوانند از ظرفیت نوآوری‌ها، ایده‌ها و تیم‌های جدید برای فعالیت‌های جدید تحقیقاتی خودشان استفاده کنند.

صفاری‌نیا با بیان اینکه مرکز شتابدهی نوآوری نیز با همین رویکرد تلاش کرده محیطی را برای شناسایی و فعالیت کارآفرینان و شرکت‌های نوپا فراهم کند به نحوی که امکان استفاده از ظرفیت‌ها برای شرکت‌های بزرگ هم فراهم شود، اظهار داشت: ترویج و مدیریت این موضوع در سطح کشور از فعالیت‌های مرکز شتابدهی نوآوری بوده و تلاش کرده مدل‌های بومی تجاری‌سازی را برای فعالیت‌های شرکت نوپا و ظرفیت ورود نیروهای داخلی و متخصص را برای حوزة کارآفرینی تسهیل کند.

وی ادامه داد: تلاش مرکز جلوگیری از انحصار محیط کارآفرینی توسط گروه‌ها است به نحوی که امکان فعالیت برای تمامی گروه‌های علاقه‌مند، دانشگاه‌ها، شرکت‌های بزرگ و مجموعه‌های مختلف در این محیط فراهم شود.

عضو کمیته راهبردی نشست سیلیکون ایران با اشاره به اینکه بازار، نقدینگی و عدم وجود یک تیم مناسب پیشبرد طرح، سه مشکل عمده‌ي شکست شرکت‌های نوپا است، افزود: سیلیکون ایران برای پوشش این سه نقطه است؛ یعنی باید بتواند با تبادل و انتقال تجربیات تیم‌های موفق، شرکت‌های نوپای جدید را با این مشکلات آشنا کند.

صفاری‌نیا خاطرنشان کرد: شرکت‌های وارد شونده به این حوزه عمدتا نوپا و تازه‌کار هستند و باید مداوم آموزش ببینند، امیدوارم شرکت‌های بزرگی که با موضوع بهره‌برداری بهتر از شرکت‌های استارتاپی، نوآور و نوپا آشنایی ندارند نیز با دنبال کردن مباحث اصلی این نشست، در آینده‌ی نزدیک به چرخه کسب و کارهای نوین وارد شوند.

وی گفت: این اولین تجربه سیلیکون ایران بود و سعی خواهد شد این مسیر مستمر باقی بماند.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شبکه‌سازی منسجم‌ شرکت های نوپای فناور باسیلیکون ایرانی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات