آیا مادران شیرده می توانند روزه بگیرند؟ -آکا

سایت کودک ، نی نی آکاسلامت بانوان بهداشت خانم ها

,روزه گرفتن در دوران شیردهی, شیردهی و روزه, مضرات روزه برای زنان شیرده,[categoriy]

آیا مادران شیرده می توانند روزه بگیرند؟

روزه گرفتن در دوران شیردهی, شیردهی و روزه, مضرات روزه برای زنان شیرده, دوران شیردهی, تغذیه دوران شیردهی, تغذیه زنان شیردهی

آکاایران: آیا مادران شیرده می توانند روزه بگیرند؟

آکاایران در صورتی که روزه داری موجب کاهش شیر مادران شیرده شود نباید روزه بگیرند

 

به گزارش آکاایران علیرغم اهمیت شیر مادر برای شیرخواران به ویژه شش ماه اول زندگی، بسیاری از مادرانی که کودکان خود را شیر می دهند و در ماه رمضان روزه می گیرند، به علت نگرانی از این امر که روزه داری آنان منجر به کاهش حجم شیر یا کمبود مواد مغذی موجود در شیر شود، در هنگام روزه داری تعداد دفعات شیردهی به کودکان را کم کرده و یا از غذای کمکی برای او استفاده می کنند.آیا مادران شیرده می توانند روزه بگیرند؟
روزه داری زنان شیرده در صورت رعایت برنامه غذایی مناسب در رشد کودک اختلالی ایجاد نمی کند.
البته مادران در شش ماهه اول شیردهی نباید روزه بگیرند زیرا کودک وابسته به شیرمادر است و گرسنگی طولانی مدت مادر در رشد کودک اختلال ایجاد می کند.
رژیم غذایی مادران شیرده باید از پروتئین، کلسیم و آهن و انواع ویتامین ها باشد که در غیر این صورت رشد کودک و سلامت مادر به خطر می افتد.
در صورتی که روزه داری موجب کاهش شیر آنان شود نباید روزه بگیرند. به مادران شیرده که پس از شش ماهگی فرزندشان روزه می گیرند توصیه می شود هنگام افطار و سحر از موادغذایی سرشار از آهن، گوشت، حبوبات، کلسیم شیر و لبنیات مصرف کنند البته مادران شیرده باید توجه کنند که کاهش وعده های غذایی طی روزه داری موجب کاهش حجم شیر می شود که متعاقب آن شیر مورد نیاز نوزاد تامین نمی شود. بنابراین روزه داری برای مادری که کودکش کاملا متکی به شیر مادر است توصیه نمی شود. به همین علت متخصصان توصیه می کنند زنان در شش ماه اول شیردهی نباید روزه بگیرند چون کودک وابسته به شیرمادر است و گرسنگی طولانی مادر شیرده در رشد کودک اختلال ایجاد می کند.
اما زنان شیرده می توانند پس از شش ماهگی کودک و زمانی که او از تغذیه کمکی استفاده می کند روزه بگیرند.
این مادران باید در هنگام سحر از شیر و مایعات استفاده کنند چون کمبود مایعات سبب کاهش حجم شیر می شود. علاوه بر این از انجام فعالیت های سنگین هم باید اجتناب کنند.
به یاد داشته باشید که شما بیش از هر کس دیگری حتی پزشکتان می توانید ارزیابی کنید که روزه برای شما و فرزندانتان مضراست یا نه؟ و مطمئن باشید که شرع مقدس اسلام این تکلیف را به خود شخص واگذار کرده است که اگر برای او ضرر دارد می تواند با اطاعت از فرمان الهی مبنی بر اجتناب از مضرات، روزه های قضا را به شرایط بهتر جسمانی موکول کند و تلاش نماید در ایام ماه مبارک با انجام ادعیه و مستجبات و واجبات دیگر و اجتناب از محرمات یکی از مخلص ترین روزه داران الهی باشید.
سلامت بانوان بهداشت خانم ها - tebyan.netبارداری و زایمان راحت با...

تاثیر تغذیه مادر بر شیردهی به نوزاد در دوران شیردهی هندوانه و طالبی بخورید زنان شیرده ریحان، زیره و رازیانه مصرف کنند نکات لازم برای شیردهی موفق نکات مهم برای مادران در دوران شیردهی نیاز غذایی مادران شیرده

[ منبع این خبر سایت آکاایران-کودک می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیا مادران شیرده می توانند روزه بگیرند؟ -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات