پایش ۶۰ درصد ترافیک بین الملل برای دفع مخاطرات رایانه ای -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکادنیای اینترنت

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش وب و اینترنت:

به گزارش آکاایران: معاون مرکز ماهر خبر داد؛

 

آکا ایران- مراکز آپا در کشور به عنوان تیم های دریافت، مرور، پاسخگویی و نیز واکنش سریع به رخدادهای سایبری هستند.

,پایش,درصد,ترافیک,[categoriy]

پایش ۶۰ درصد ترافیک بین الملل برای دفع مخاطرات رایانه ای

پایش ۶۰ درصد ترافیک بین الملل برای دفع مخاطرات رایانه ای -آکاپایش,درصد,ترافیک,الملل,مخاطرات,رایانه

آکاایران: پایش ۶۰ درصد ترافیک بین الملل برای دفع مخاطرات رایانه ای

معاون مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای از پایش ۶۰ درصد ترافیک بین الملل کشور برای دفع مخاطرات رایانه ای خبر داد.

به گزارش آکا ایران به نقل از مرکزماهر، محمد تسلیمی مراکز دانشگاهی را دارای پتانسیل بالا در کمک به مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (مرکز ماهر) دانست و خاطرنشان کرد: در دنیایی که روزانه با ۴۵۰ هزار تهدید رایانه ای مواجه است، دانشگاه ها از توانایی و دانش بالایی جهت مقابله با این تهدیدات برخوردار هستند که در این زمینه راه اندازی مراکز آپا (آگاهی رسانی، پشتیبانی و امداد رایانه ای) در دانشگاه ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید براینکه دانشگاه ها می توانند با آگاهی رسانی و آموزش، تاثیر بسزایی در کاهش آسیب پذیری در حوزه های مختلف رخدادهای رایانه ای داشته باشند، از راه اندازی پانزدهمین مرکز آپای کشور در دانشگاه سمنان خبر داد و گفت: این مرکز با هماهنگی معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران، دانشگاه سمنان و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان راه اندازی شده است.

معاون مرکز ماهر کشور، بر توجه به دو مبحث فناوری اطلاعات و امنیت سایبری در این مرکز تاکید کرد و گفت: مراکز آپا در کشور به عنوان تیم های دریافت، مرور، پاسخگویی و نیز واکنش سریع به رخدادهای سایبری هستند و انتظار ما از این مراکز علاوه بر مقابله، پیشگیری و مدیریت کیفیت امنیت است.

وی از اقدامات مرکز ماهر در پایش ۶۰ درصد از ترافیک بین الملل کشور برای دفع مخاطرات رایانه ای خبر داد و اظهار امیدواری کرد: راه اندازی مرکز آپای دانشگاه سمنان، به عنوان قطب بزرگ امنیت در این استان بتواند خدمات و سرویس مناسبی به مردم استان ارائه دهد.[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پایش ۶۰ درصد ترافیک بین الملل برای دفع مخاطرات رایانه ای -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات