دخانیات عامل مرگ سالانه 6 میلیون انسان

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران بان کی مون در این پیام تاکید کرد:
سیگار و سایر محصولات دخانی سالانه جان شش میلیون نفر را می گیرد، برنامه سوم توسعه پایدار به دنبال 'تضمین زندگی سالم و ترویج رفاه برای همه در تمامی گروه های سنی' است.
دی پیام بانی مون آمده است: در این برنامه متعهد شده اند تا کنوانسیون سازمان جهانی بهداشت در مورد کنترل دخانیات را به منظور کاهش تعداد مصرف کنندگان توتون و تنباکو تقویت کنند.
پیام دبیرکل سازمان ملل می آفزاید، سازمان ملل متحد امسال در جهت اثربخشی فعالیت ها در کاهش تقاضا مواد دخانی، برنامه های خود را دنبال خواهد کرد.
در ادامه این پیام آمده است: همان گونه که در معاهده کنترل دخانیات سازمان ملل مطرح شده است، این امر شامل محدود یا ممنوع کردن استفاده از نشان، رنگ، تصاویر نام تجاری یا هر نوع اطلاعات تبلیغاتی به غیر از نام تجاری و محصولی است که با رنگ و اندازه حروف (فونت) استاندارد نشان داده شده است.
این پیام در ادامه تاکید دارد که مصرف دخانیات یکی از دلایل عمده بیماری های قابل پیشگیری غیرمسری شامل سرطان، بیماری های قلبی و ریوی است. دخانیات درآمد با ارزش خانوار را کاهش می دهد. بسته بندی ساده، جذابیت محصولات دخانی را کم، تبلیغ و ترویج آن را ممنوع، برچسب زدن گمراه کننده را محدود می کند و کارایی هشدارهای سلامتی را افزایش می دهد.
دبیرکل سازمان ملل در این پیام از دولت های سراسر جهان می خواهد که در روز جهانی بدون دخانیات برای بسته بندی ساده مهیا شوند.
اجتمام **2181 / 1200

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دخانیات عامل مرگ سالانه 6 میلیون انسان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات