سازمان ثبت در بهبود فضای کار پیشتاز است

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، احمد تویسرکانی روز سه شنبه در مراسم بازدید رئیس قوه قضاییه از اداره ثبت شرق تهران در دومین روز از سفر آیت الله صادق آملی لاریجانی به سازمان های تابعه قوه قضاییه در استان تهران افزود: سازمان ثبت، سازمانی است که همه مردم با آن مرتبط هستند و مشکلات، گرفتاری ها و آسیب های فراوانی را در آن شاهد بودیم.

** سازمان ثبت در جهت صلاح و ارتقا حرکت می کند
وی ادامه داد: با راهنمایی های رئیس قوه قضاییه، اموری را که پیش بینی نمی شد به سامان برسانیم که شامل صدها میلیون سابقه و پرونده بود، ساماندهی کردیم.
تویسرکانی گفت: با نگاه اصلاح فرآیندها، بهبود روش ها و افزایش بهره وری، امروز علیرغم محدودیت ها، سازمان ثبت در جهت صلاح و ارتقا حرکت می کند.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: سازمان ثبت جزو پنج دستگاهی بود که گرفتار مشکلات فراوانی بود و امروز با حمایت های رئیس قوه قضاییه و استفاده از فناوری های نوین این مشکلات حل شده اما در حوزه اداری و دیگر حوزه ها نیازمند افزایش بهره وری هستیم.
وی ادامه داد: در حوزه ثبت و دفترخانه ها و حوزه ثبت شرکت ها که نقش مهمی در بهبود اقتصاد و بهبود فضای کار دارد، امروز قوه قضاییه مفتخر است در حوزه هایی که مرتبط با مراجع بین المللی هستیم، در حد کشورهای پیشرفته خدمت رسانی کنیم.
تویسرکانی گفت: سازمان ثبت اکنون در بین مجموعه دستگاه های اجرایی در بهبود فضای کار پیشتاز است و در بین این دستگاه ها در ارزیابی های بانک جهانی چندین رتبه بالاتر هستیم.

** حوزه ثبت سند از لحاظ امنیتی حائز اهمیت است
وی با بیان اینکه حوزه ثبت سند، صدور اسناد مالکیت و ثبت مالکیت ها از لحاظ امنیتی بسیار حائز اهمیت است، افزود: در سال 94، سیزده میلیون سند مالکیت جدید صادر شد که یک سند معارض در بین آنها وجود ندارد.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: امروز با ثبت الکترونیک، مشکل جعل اسناد رفع و راه ارتکاب جرائم بسته شده است.
وی افود: با سیاست های تایید شده قوه قضاییه توانسته ایم در کاهش مراجعات مردم گام بزرگی برداریم و مجموع خدمات خود را در سال 94 با آمار 86 درصد خدمت ثبتی از طریق سیستم های الکترونیک انجام دهیم.
تویسرکانی گفت: در سیستم الکترونیک اگر سندی جعل شده باشد، امکان مراجعه ندارد و در اولین مراجعه جعل آن مشخص می شود.
وی با اشاره به سوابق سازمان ثبت گفت: این سازمان نزدیک به 300 میلیون سابقه ثبت سند در دفترخانه ها دارد و سابقه 90 ساله در ثبت شرکت ها و همچنین سابقه صد ساله در حوزه املاک دارد.
تویسرکانی با بیان اینکه بایگانی پرونده های ثبتی در این سازمان پاشنه آشیل نظام بود، افزود: با تصویربرداری از این پرونده ها این مشکل را رفع کرده ایم و توانستیم گردش پرونده ها را بصورت فیزیکی در مدت کوتاه از بین ببریم و به شکل الکترونیک انجام دهیم.
اجتمام ** 1193 ** 9314 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان ثبت در بهبود فضای کار پیشتاز است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات