سفیر ایران در مالزی: ظرفیت های دو کشور برای تقویت صنعت حلال بسیار گسترده است

به گزارش ایرنا، سفیر کشورمان در کوالالامپور که در همایش فرصت های تجاری حلال با ایران و در جمع صدها تن از تجار، بازرگانان و صاحبان صنایع مالزی و ایران در محل وزارت صنعت و تجارت خارجی مالزی سخن می گفت، سهم بازار حلال در اقتصاد جهانی را در زمان فعلی دو هزار و 300 میلیارد دلار ذکر کرد و گفت که سهم غذای حلال در اقتصاد حلال تنها حدود 700 میلیارد دلار است.
وی گفت که اقتصاد حلال اکنون می تواند در تامین نیاز مسلمانان جهان نقش داشته باشد و به همین دلیل می تواند به یکی از بخش های اصلی اقتصاد بین الملل تبدیل شود.
افخم با تاکید بر ابعاد سازنده برگزاری کنفرانس ها و نمایشگاه های مشترک بین ایران و مالزی، گفت که این همایش ها و نمایشگاه ها، امکان همکاری های منطقه ای و جهانی بین بخش های مختلف اقتصاد اسلامی را ایجاد می کنند.
وی برگزاری همایش فرصت های تجاری و همکاری بخش حلال مالزی با ایران را فرصتی دانست تا بهترین تحقیق ها برای مسیر پیش رو در عرصه تجارت و سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله مواد غذایی حلال، گردشگری اسلامی، رسانه، دارو، منسوجات، محصولات آرایشی و بهداشتی و مسائل مالی و تطبیق سرمایه گذاری برای ارتباط دادن تجارت حلال با بانک ها، شرکت های خصوصی و بانک های سرمایه گذاری مورد استفاده قرار گیرد.
بلندپایه ترین دیپلمات ایران در کوالالامپور در این همایش که در آن 'حاجی احمد حاجی ماسلان' معاون وزیر صنعت و تجارت خارجی و 'جمیل بیدین' مدیر عامل شرکت توسعه صنعت حلال مالزی نیز حضور داشتند، گفت که این همایش می تواند با بررسی چالش های دوره بعدی رشد اکوسیستم حلال، چارچوب های قانونی جدیدی را که باعث ایجاد اطمینان بیشتر بین مشتریان، صنعتگران و سرمایه گذاران می شود و همچنین تداوم رشد اکوسیستم حلال جهانی برای منافع مسلمانان و غیرمسلمانان را تشویق کند.
به گفته وی، این دیدگاه یکپارچه، پایه ای برای دهه بعدی رشد در بخش های مختلف بازار حلال ایجاد می کند و نقش مهم دو کشور در توسعه چارچوب های قانونی به منظور تشویق تجاری و سرمایه گذاری در بازارهای منطقه و جهانی را بار دیگر مورد تایید قرار می دهد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ادامه عنوان این همایش را نشان دهنده ضرورت نوسازی تلاش ایران و مالزی در بین سهامداران بازار حلال جهان دانست تا با تقویت بیشتر یکپارچگی صنایع در اکوسیستم حلال در جهت محقق سازی کامل ظرفیت های اقتصاد حلال گام بردارند.
به گفته افخم، باید بر تحقیق و توسعه، نوآوری، توسعه سرمایه انسانی، بانکداری، امور مالی و توسعه زنجیره عرضه حلال نقطه به نقطه تاکید بیشتری شود.
این دیپلمات بلندپایه ایرانی در پایان اظهار امیدواری کرد یک طرح مفید برای مورد تاکید قرار دادن اولویت های همکاری در بخش محصولات و خدمات حلال و افزایش سفر هیات های عالیرتبه دو کشور و انجام مذاکره، باعث توسعه همکاری های ایران و مالزی شود.
این نشست توسط شرکت توسعه صنعت حلال مالزی که سازمانی وابسته به وزارت صنعت و تجارت خارجی این کشور است با همکاری شورای تجاری ایران – آ.سه.آن با هدف کمک به تسهیل تجارت شرکت ها و بنگاه های زود بازده کوچک که در جستجوی فروش محصولات خود در ایران هستند، برگزار شد.
'تجارت در ایران'، 'معرفی شورای تجاری ایران – آ.سه.آن'، 'ظرفیت بازار حلال در ایران و کشورهای همسایه'، 'تسهیل ورود شرکت های مالزی به بازار ایران' و 'تبادل تجربه های تجاری در ایران' در این همایش مورد بحث قرار گرفت.
آساق**241**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سفیر ایران در مالزی: ظرفیت های دو کشور برای تقویت صنعت حلال بسیار گسترده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات