بریتانیا: محکومیت نمایشگاه کاریکاتور هولوکاست در تهران

در این بیانیه آمده است که بریتانیا هر گونه فعالیتی را در راستای انکار واقعه هولکاست محکوم می کند. آفتاب : بریتانیا برگزاری نمایشگاه کاریکاتور هولوکاست در تهران را محکوم کرد.

به نقل از شبکه آر تی روسیه، وزارت خارجه بریتانیا در بیانیه ای برگزاری نمایشگاه کاریکاتور هولوکاست در تهران را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است که بریتانیا هر گونه فعالیتی را در راستای انکار واقعه هولکاست محکوم می کند.

به گزارش عصرایران، هولوکاست به واقعه کشتار یهودیان توسط دولت آلمان هیتلری در دوره جنگ جهانی دوم گفته می شود.

بریتانیا: محکومیت نمایشگاه کاریکاتور هولوکاست در تهران

 براساس این گزارش، شخصیت های بریتانیایی در ایران نیز به برگزاری این مسابقه کاریکاتور اعتراض کرده اند. احتمالا اشاره به سفارت بریتانیا در تهران است.

 قبل از این سازمان یونسکو هم برگزاری دومین دوره مسابقه و نمایشگاه کاریکاتور با موضوع هولوکاست را محکوم کرده بود.  
در این مسابقه بین المللی، بیش از 800 اثر از بیش از 300 هنرمند دریافت شد.
 

دولت ایران هرگونه ارتباط با برگزاری این مسابقه را رد کرده است.
محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران گفته بود که یک سازمان غیردولتی در ایران این مسابقه را بدون هیچ کمکی از مقامات حکومتی برگزار می کند.

مسعود شجاعی طباطبایی کاریکاتوریست و دبیر برگزاری این مسابقه و نمایشگاه هم گفته است: ما به دنبال نفی یا تایید هولوکاست نیستیم.
 
صاحب اثر پیروز در این نمایشگاه جایزه ای به ارزش 12 هزار دلار دریافت می کند.
 
دوره نخست این نمایشگاه در سال 2006 برگزار شده بود. 

مشخص نیست به چه دلیل با این فاصله زیاد (10 ساله) دوره دوم این مسابقه و نمایشگاه برگزار شد.

به نوشته سایت شبکه آر تی روسیه، ظریف در ماه اوریل گذشته در مصاحبه با مجله آمریکایی نیویورکر گفته بود: دولت ایران درباره این نمایشگاه تصمیم گیر نیست و موافقتی با ان نکرده است.

او در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا ایران اجازه برگزاری چنین نمایشگاهی را می دهد گفت: آیا گروه "کوکلاکس کلان" در آمریکا وجود ندارد؟ آیا دولت آمریکا مسؤول این واقعیت است که یک سازمان نژادپرست و نفرت افکن در آمریکا وجود دارد؟ این گونه فکر نکنید که کل ایران شبیه به هم است. دولت ایران از هیچ جشنواره کاریکاتوری با ماهیتی که شما از ان صحبت می کنید  و نه حمایت کرده و نه برگزار کرده است. 

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بریتانیا: محکومیت نمایشگاه کاریکاتور هولوکاست در تهران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات