استعفای یک وزیر دیگر برزیلی

کابینه برزیل یک عضو دیگر کابینه دولت جدید برزیل از سمت خود کناره گیری کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل بی بی سی، فابیانو سیلویرا عضو دیگری از دولت جدید برزیل که اخیرا در پی شروع روند استیضاح دیلما روسف، رئیس جمهور این کشور تشکیل شده، استعفا کرده است.

وی مسئول وزارتخانه ای بود که وظیفه آن مبارزه با فساد است اما پس از انتشار فایلی صوتی که در آن ظاهرا در مورد چگونگی دور زدن تحقیقات فساد در شرکت نفت دولتی حرف می زند کناره گیری کرد.

هفته پیش وزیر برنامه‌ریزی پس از انتشار فایل های مشابهی کناره گیری کرده بود.

هر دو نفر آنها پس از تعلیق خانم روسف در کابینه جدید برزیل منصوب شده بودند.

خانم روسف متهم است که پیش از انتخابات 2014 ارقام دولتی را دستکاری کرده تا کسری بودجه را پنهان کند و محاکمه او در سنا قرار است در ماه های آینده انجام شود.

او استدلال کرده است که فرآیند استیضاح با هدف متوقف کردن تحقیقات فساد در شرکت نفت ملی پتروبراس صورت گرفته است.

خدمه وزارتخانه مبارزه با فساد در حرکتی نمادین ساختمان وزارت را با جارو دستی تمیز کردند و خواستار برکناری آقای سیلویرا شدند.

در محاوره ضبط شده ای که از تلویزیون پخش شد، صدای آقای سیلویرا درحالی شنیده می شود که ظاهرا به رنان کالیه‌روس رئیس سنا و سرجیو ماشادو یک سناتور سابق می گوید چطور از تحقیقات دادستانی طفره بروند.

به علاوه به نظر می رسد که او از تحقیقات پتروبراس انتقاد می کند. رسوایی فساد در شرکت ملی نفت دامنگیر ده ها سیاستمدار ارشد شده و چند مدیرعامل ارشد شرکت های برزیلی را راهی زندان کرده.

ماشادو که رئیس سابق ترانسپرتو، یک شرکت لجستیکی تحت مالکیت پتروبراس است، موضوع تحقیقات فساد است.

وی در توافقی با بازرسان پرونده یک رشته محاوره ها با سیاستمداران ارشد را بدون آگاهی آنها ضبط کرده است.

اولین صدای ضبط شده هفته پیش علنی شد و به کناره گیری رومرو یوکا، وزیر سابق برنامه‌ریزی و مشاور نزدیک میشل تمر، رئیس جمهور موقت برزیل،‌ منجر شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استعفای یک وزیر دیگر برزیلی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات