استقبال از حضور خارجی‌ها در حوزه ماشین‌سازی ایران

به گزارش خبرگزاری مهر، امیرحسین شیرودی در حاشیه برگزاری نمایشگاه ماشین‌سازی و فلزکاری در ایران با اشاره به وجود فضای لازم برای مراوده و مبادله طرف‌های ایرانی و خارجی در این رویداد گفت: صنایع داخلی می‌توانند از فرصت ایجاد شده برای آشنایی با تکنولوژی روز دنیا و مذاکره با همتایان خارجی خود استفاده کنند، این درحالی است که ایران به صنعت فلزکاری و ماشین‌سازی نیاز زیادی دارد، چراکه این صنعت مادر و سازنده دیگر صنایع محسوب می‌شود و کشور در سال‌های تشدید تحریم‌ها از پیشرفت‌های روز دنیا عقب مانده است.

مدیرکل صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت افزود: شرکت‌های ایرانی در سال‌‌های اخیر ناچار به برقراری ارتباط با مجموعه‌های درجه دو و سه خارجی شده‌اند؛ در حالیکه شرکت‌های آلمانی در این زمینه پیشرو هستند و حضور آنها در کشور مغتنم است؛ ضمن اینکه ایران علاقه بسیاری به بازگشت شرکت‌های درجه یک اروپایی و آلمانی به بازار کشور دارد؛ به ویژه اگر این مجموعه‌ها بتوانند با شرکت‌های تولیدکننده داخلی ایران شریک شوند و کار مشترک انجام دهند بسیار بهتر است.

وی تصریح کرد: دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت هرگونه حمایت مورد نیاز را در این زمینه از شرکت‌های داخلی به عمل می‌آورند و البته باید شرکتها در قالب مذاکرات رو در رو با هم به تفاهم برسند و از این فرصت، برای برقراری تعامل و آشنایی بیشتر استفاده کنند؛ اما قدر مسلم آن است که در ایران پتانسیل زیادی در حوزه صنعت فلزکاری و ماشین‌سازی وجود دارد که از جمله می‌توان به شرکت‌های بزرگ فعال در این زمینه، نیروی انسانی ماهر و متخصص و همچنین امنیتی که در این کشور نسبت به دیگر کشورهای منطقه وجود دارد اشاره کرد.

شیروی افزود: حداقل ۱۰ تا ۱۲ شرکت مهم در صنعت ماشین‌سازی و فلزکاری کشور فعال هستند که برخی تولیدکننده و دیگران مونتاژکار محسوب می‌شوند و البته حتی مونتاژ در این حوزه نیز ارزش‌افزوده محسوب می‌شود، اما به هرحال وزات صنعت، معدن و تجارت از تولیدکنندگان داخلی می‌خواهد که تولید داخلی خود را افزایش دهند و در زمینه صادارت نیز برنامه‌ریزی کنند؛ چراکه در این زمینه تاکنون بیشتر واردکننده‌ بوده‌ایم و باید از پتانسیل‌های موجود در بازار منطقه استفاده کنیم.

این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین از شرکت‌های خارجی دعوت کرد بخشی از تولید خود را با هدف صادرات به منطقه در داخل کشور متمرکز کنند T چرا که ایران امن‌ترین کشور منطقه است. البته وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال تشویق شرکت‌های ایرانی و خارجی برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک و رفع موانع این همکاری در کنار ارائه تسهیلات به آنها است که در این راستا، در زمینه معرفی به بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و همچنین رفع موانع صادراتی برنامه‌ریزی کرده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استقبال از حضور خارجی‌ها در حوزه ماشین‌سازی ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات