برداشت گندم از مزارع شهرستان ورامین آغاز شد

محمد حسین تاجیک روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال زراعی جاری بیش از 10 هزار هکتار از اراضی قابل کشت شهرستان ورامین زیر کشت محصول گندم رفته که این میزان نسبت به سال زراعی گذشته تغییری نداشته است.
وی افزود : یکی از مهمترین برنامه های جهاد کشاورزی ورامین، افزایش عملکرد در سطح می باشد که با توجه به فعالیت های ترویجی و بارندگی های بسیار مناسب اول فصل، میزان برداشت گندم از هر هکتار اراضی شهرستان ورامین به پنج هزار و 200 کیلوگرم رسیده است.
وی میزان برداشت گندم در سال گذشته از هر هکتار را چهار هزار و 500 کیلوگرم اعلام کرد.
تاجیک گفت: برای برداشت گندم 150 دستگاه کمباین در شهرستان ورامین حضور دارند که از این تعداد 30 دستگاه بومی و 120 از سایر استان ها به ورامین وارد شده اند.
تاجیک افزود: هم اکنون مراکز خرید دولتی و سیلوی ورامین آماده تحویل گندم مازاد بر نیاز کشاورزان است و هیچ گونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد .
شهرستان ورامین از بیش از 80 هزار هکتار اراضی قابل کشت برخوردار است که به دلیل کمبود منابع آبی تنها 38 هزار هکتار زیر کشت انواع محصولات کشاورزی می رود.
در سال زراعی جاری بیش از 21 هزار هکتار از اراضی کشاورزی ورامین زیر کشت گندم و جو رفته است.
تهرام/7254//1348

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برداشت گندم از مزارع شهرستان ورامین آغاز شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات